پرش به محتوا
خانه Campo

خانه Campo ؛ آسایشی در آغوش طبیعت مادر

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه Campo در پونتا کلرادو (Punta Colorado)، یکی از شهرهای کشور اروگوئه (Uruguay) ساخته شده است. این خانه در میانه ی جنگلی سرسبز قرار دارد. به همین دلیل، می تواند مقصد و گزینه ی مناسبی برای عاشقان طبیعت باشد. کار طراحی و اجرای این اقامتگاه خاص و منحصر به فرد، بر عهده ی معماران شرکت معماری arbelo etchegaray بود. آن ها این خانه ی 90 متر مربعی را در سال 2020 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی مطلب، شما را با مهم ترین جزئیات طراحی خانه Campo آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

خانه Campo

خانه Campo

خانه Campo

خانه Campo پناهگاهی آرامش آفرین است. ساکنین این خانه، می توانند ارتباطی متقابل و سودمند را با محیط زیست برقرار کنند. در واقع، تیم معماران، استراتژی طراحی خود را بر اساس لذت بردن از طبیعت و تماس با محیط زیست چیدند. Campo خانه ای است در مقیاس انسانی! تمامی فضاهای این اقامتگاه مسکونی، کاربردی هستند و طرحی بسیار فروتنانه دارند. پالت متریال خانه نیز به همین اندازه متواضع و ساده است. بخش عمده ای از متریال به کار رفته در جریان طراحی و اجرای Campo، طبیعی و محلی هستند. از سوی دیگر، نور طبیعی، نقش برجسته ای را در سازماندهی فضاهای داخلی این خانه بازی می کند.

خانه Campo

خانه Campo

خانه Campo
نمای Campo

این خانه حاصل یک فرآیند تغییر و دگرگونی است. اما دگرگونی ای آرام، بسیار آگاهانه و بامعنا! ساکنین این خانه از سرگیجه های زندگی معاصر به تنگ آمده بودند. آن ها می خواستند برای مدتی هر چند کوتاه، از قواعد تحمیل شده ی زندگی شهری فاصله بگیرند. اصلی ترین هدف و اولویت آنان روی آوردن به یک سبک زندگی شخصی و طبیعی بود. در این شیوه ی خاص از زندگی، تماس با طبیعتِ مادر در بالاترین حد خود قرار دارد. توپوگرافی زمین نیز می تواند به ساکنین خانه برای هر چه بهتر کردن شرایط، یاری برساند.

خانه Campo

خانه Campo

خانه Campo

ساختار خانه Campo از جنس فولاد است. البته، بد نیست بدانید که ساختار فولادی خانه، با کمک بتون تقویت شده است. از سوی دیگر، متریال چوب، یکی دیگر از عناصر نقش آفرین در جریان ساخت این خانه ی تماشایی می باشد. حتی فضاهای داخلی خانه هم با کمک گرفتن از چوب طبیعی طراحی شده اند. این تصمیم خلاقانه، صمیمیت و گرمای خاصی به Campo بخشید. حالا دیگر دکوراسیون داخلی Campo هم درست مثل فضاهای خارجی آن، دنج و صمیمی است.

خانه Campo
طرح اگزونومتریک

 

خانه Campo
پلان

 

خانه Campo
سایت پلان

 

خانه Campo
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.