روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

کتابخانه Cereso Femenil ؛ طرحی برای توسعه فعالیت های فرهنگی زندان

کتابخانه Cereso Femenil
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 18 آبان 1400تعداد بازدید : 271 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : کتابخانه Cereso Femenil در جنرال اسکبدو (General Escobedo)، یکی از شهرهای کشور مکزیک (Mexico) قرار دارد. در اواسط سال 2021 میلادی، تیمی از معماران کمپانی معماری Proyecto Reacciona A.C وظیفه ی بازسازی این واحد فرهنگی را برعهده گرفتند. در حقیقت، پروژه بازسازی کتابخانه Cereso Femenil چهارمین پروژه از سلسله برنامه های ایجاد جامعه، توسط این کمپانی بود. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که پروژه Cereso Femenil در یک زندان اجرا شده است. در واقع، این کتابخانه ای است که مشتریان آن، زندانیان هستند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین ویژگی های کتابخانه Cereso Femenil آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

کتابخانه Cereso Femenil

کتابخانه Cereso Femenil
کتابخانه Cereso Femenil

 

ویژگی های ساختاری کتابخانه Cereso Femenil

ساختمان کتابخانه Cereso Femenil 135 مترمربع مساحت دارد. تیم معماران Proyecto Reacciona A.C تصمیم گرفتند که این فضای 135 مترمربعی را به مکانی آرام و در عین حال، انعطاف پذیر تبدیل کنند. در حقیقت، هدف و اولویت اصلی این تیم، ایجاد امکان توسعه ی فعالیت های مثبت در این واحد فرهنگی بود. البته، جالب است بدانید که بودجه مدیران زندان بسیار محدود بود. پس تیم معماران هم به ناچار در پی شکل دادن به طرحی نوآورانه بودند. طرحی که بتواند جذاب ترین و کاربردی ترین تکنیک های ساخت و ساز را با هزینه ای کم پشتیبانی کند.

کتابخانه Cereso Femenil

کتابخانه Cereso Femenil
فضاهای داخلی Cereso Femenil

کتابخانه Cereso Femenil

 

چالش های پیش روی طراحان کتابخانه Cereso Femenil

در حقیقت، اصلی ترین چالش موجود در مسیر پروژه های این چنینی، محدودیت بودجه است. معماران این پروژه تلاش کردند که این چالش را با شناسایی و اولویت بندی مهم ترین نیازها از سر بگذرانند. به عنوان نمونه، آن ها دریافتند که لازم است کف سازی ساختمان به تمامی تازه گردد. از سوی دیگر، متوجه شدند که لازم نیست انرژی و تمرکز زیادی را بر روی نوسازی دیوارهای داخلی و حتی خارجی بگذارند. اگر این اتفاق می افتاد، بخش اعظمی از بودجه صرف نوسازی دیوارها می شد و قطعاً نتایج این اشتباه، خوشایند نبود.

کتابخانه Cereso Femenil

کتابخانه Cereso Femenil
نمایی از Cereso Femenil

یکی دیگر از چالش های پیش روی معماران این پروژه، افزایش انعطاف پذیری فضای سرد و خشک کتابخانه بود. آن ها می دانستند که طیف وسیعی از سلایق مختلف به این مکان مراجعه خواهند کرد. از سوی دیگر، کودکان خردسال هم در کنار مراجعان حضور داشتند. پس لازم بود که فضا برای حضور آنان نیز بهینه شود. پس فضاهای داخلی کتابخانه به دو بخش تقسیم شد. یکی از این دو بخش در سیطره ی رایانه ها قرار گرفت و دیگری امکان فعالیت های سنتی را فراهم می کند. مرکز کتابفروشی هم به یک فرش مزین شده است. اینجا دقیقا همانجایی است که کودکان می توانند بنشینند و در کنار هم بازی و مطالعه کنند.

کتابخانه Cereso Femenil

کتابخانه Cereso Femenil
پلان
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 11 =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565