روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

خانه Coburg Freeboard ؛ تعبیر رویای زندگی در یک خانه ییلاقی

خانه Coburg Freeboard
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 27 تیر 1400تعداد بازدید : 249 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه Coburg Freeboard، در کوبورگ (Coburg)، یکی از شهرهای کشور استرالیا (Australia) ساخته شده است. مالکین خانه در پی برآورده کردن یکی از زیباترین رویاهای خود بودند؛ یعنی داشتن خانه ای ییلاقی برای رشد و پرورش فرزندان خردسالشان. در سال 2020 میلادی، تیمی از شرکت معماری WALA مسئولیت برآورده کردن این آرزو را بر عهده گرفت. آن ها توانستند خانه 332 مترمربعی Coburg Freeboard را به آشیانه ی رویایی این خانواده تبدیل کنند. لازم است اشاره کنیم که پروژه، با نوسازی یک واحد قدیمی فرسوده در مناطق ییلاقی شهر آغاز شد. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین جزئیات طراحی و ساخت خانه Coburg Freeboard آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

خانه Coburg Freeboard

خانه Coburg Freeboard
Coburg Freeboard

خانه Coburg Freeboard

سایت این پروژه، موقعیت شگفت انگیز و همزمان، پر مخاطره ای دارد. این خانه، در منطقه ای واقع شده است که مستعد سیل است. به همین دلیل، تیم معماران باید تمامی اقدامات لازم را برای محافظت از این اقامتگاه خانوادگی انجام می دادند. از سوی دیگر، باید اشاره کنیم که خانه ییلاقی قدیمی، فرسوده بود و جزو میراث معماری استرالیا به شمار نمی آمد. اما مالکین و معماران تصمیم گرفتند که نمای خانه را با همان اصول و قواعدی که بر خانه های هم دوره ی Coburg Freeboard حاکم است، بازسازی کنند. به علاوه، به شدت از بازسازی بلند مرتبه حذر نمودند!

خانه Coburg Freeboard

خانه Coburg Freeboard
فضاهای داخلی خانه Coburg Freeboard

خانه Coburg Freeboard

فضاهای داخلی خانه Coburg Freeboard بر دو گونه تقسیم شده اند. فضاهای خصوصی و فضاهای خانوادگی! خصوصی ها، یعنی اتاق های خواب و کار، در بخش قدیمی سایت، یعنی در قسمت جلویی خانه باقی ماندند. این در حالی است که اتاق های خانوادگی، نظیر اتاق نشیمن و غذاخوری به بخش عقبی سایت پروژه، یعنی به قسمت های جدید منتقل شده اند. به علاوه، بد نیست بدانید که این خانه دو حیاط دارد. حیاط ها، ستون فقرات پروژه و فصل مشترک فضاهای جدید و قدیمی هستند. و به لطفشان، نور طبیعی و هوای تازه در جای جای خانه جاری خواهند شد.

خانه Coburg Freeboard

خانه Coburg Freeboard
نمای خانه Coburg Freeboard

خانه Coburg Freeboard

خانه قدیمی، با رنگ سفید نقاشی شده بود. رنگی که بر سادگی خانه و صداقت زبان معماری آن تاکید می کرد. اما در جریان نوسازی، از روکش های فلزی تیره رنگ هم استفاده شده است. این روکش ها، به عنوان مکمل و نقطه مقابل تخته های چوبیِ به کار رفته در کف خانه شناخته می شوند. هم نشینی این دو عنصر، تضادی دلنشین و خنکایی دل انگیز به خانه بخشیده است.

خانه Coburg Freeboard

خانه Coburg Freeboard
ورودی خانه Coburg Freeboard

 

خانه Coburg Freeboard
پلان
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565