پرش به محتوا
دفتر مرکزی First National Bank

دفتر مرکزی First National Bank در بیروت ؛ شکوهی از جنس محیط زیست

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : ساختمان دفتر مرکزی First National Bank در بیروت (Beirut) پایتخت کشور لبنان (Lebanon)، به عنوان سازه ای دوستدار محیط زیست شناخته می شود. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که این نخستین نمایندگی First National Bank در کشور لبنان است. کار طراحی و اجرای ساختمان FNB بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری  Raed Abillama بود. آن ها این بنای 1703 متر مربعی را در سال 2019 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی مطلب، شما را با ویژگی های شاخص دفتر مرکزی First National Bank در بیروت آشنا خواهیم کرد. پس لطفاً با ما همراه باشید.

دفتر مرکزی First National Bank

دفتر مرکزی First National Bank
دفترمرکزی First National Bank

پیش از هر چیز، بهتر است که کمی در مورد موقعیت جغرافیایی دفتر مرکزی First National Bank سخن بگوییم. این ساختمان عظیم، در نزدیکی موزه ملی بیروت قرار گرفته است. از سوی دیگر، فاصله ی بسیار کمی با برخی از ساختمان ها و شرکت های مهم دولتی دارد. این مجاورت همچون توفیقی اجباری است. چرا که مهم ترین ویژگی دفتر مرکزی First National Bank را برجسته تر نموده است: شفافیت و باز بودن ساختمان. گویی که دفتر مرکزی FNB تلاش می کند تا در حد توان به نیازهای محیطی پاسخ دهد و همزمان، عملکرد فضایی بهینه ای داشته باشد.

دفتر مرکزی First National Bank

دفتر مرکزی First National Bank
نمای دفترمرکزی First National Bank

ساختمان دفترمرکزی First National Bank از دو برج اصلی تشکیل شده است. این دو برج با کمک یک پل به هم متصل شده اند. بد نیست بدانید که معماران پروژه، جهت گیری برج ها را با تکیه بر دو اصل اساسی انتخاب کردند. یکی حرکت خورشید در آسمان بیروت زیبا و دیگری ماهیت مناظر اطراف ساختمان. یکی از جذاب ترین ویژگی های نمای ساختمان First National Bank، وجود پوسته ی دومی از جنس بتن است. در حقیقت، این پوسته ی دوم به عنوان کرم ضد آفتاب ساختمان عمل می کند. چرا که می تواند پنجره های دفتر مرکزی را از تابش مستقیم و آزار دهنده نور خورشید در امان بدارد. در عین حال، باعث کاهش نیاز به استفاده از دستگاه های سرمایش محیط نیز خواهد شد.

دفتر مرکزی First National Bank

دفتر مرکزی First National Bank
فضاهای دفترمرکزی First National Bank

پشت بام ساختمان دفترمرکزی First National Bank نیز در نوع خود زیبا و منحصر به فرد است. تیم معماران، پشت بام را به یک باغ سرسبز و دلنشین تبدیل کردند. به علاوه، در گوشه و کنار آن نیز آلاچیق هایی را برای استراحت و لذت بردن از مناظر شهری تعبیه نمودند. به این ترتیب، هم گام مهمی در مسیر بهبود کیفیت هوای شهری برداشته شده است و هم کارکنان FNB فضایی برای استراحت و تمدد اعصاب در اختیار دارند.

دفتر مرکزی First National Bank
پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *