پرش به محتوا
خانه اچ

خانه اچ ؛ نمایشی با هنرنمایی معماری معاصر و طبیعت بکر روستاهای بلژیک

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه اچ (H House)، نام یک اقامتگاه مسکونی آجری است که در میانه ی یکی از روستاهای کشور بلژیک (Belgium) ساخته شده است. این خانه را تیمی از معماران خلاق و خوش ذوق کمپانی معماری Broekx-Schiepers در اواخر سال 2015 میلادی طراحی کردند. ما نیز در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را به تماشای تمامی خفایا و زوایای این پروژه مسکونی جذاب و منحصر به فرد، مهمان کنیم. پس لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

خانه اچ

خانه اچ
خانه اچ

خانه اچ

 

آشنایی با ساختار و موقعیت خانه اچ

حدس می زنید که یکی از مهم ترین وجوه تمایز این خانه با ساختمان های همجوارش چه باشد؟ بگذارید این راز را ما برای شما افشا کنیم. بخش عمده ای از فضاهای داخلی خانه اچ در زیر زمین جای گرفته اند. اما احتمالاً از خودتان می پرسید که موقعیت جغرافیایی این خانه به چه ترتیب است؟ و چطور می تواند اینگونه به زیر زمین نفوذ کند. پس اجازه بدهید که شما را با سایت پروژه اچ آشنا کنیم. این خانه بر فراز یک تپه ی سرسبز و آرام قرار گرفته است. به نحوی که ساکنین طبقه ی همکف آن می توانند از پنجره به تماشای مناظر بی نظیر طبیعت بنشینند! از سوی دیگر، استفاده ی حساب شده و هنرمندانه از متریال آجر، شخصیت کاریزماتیکی را به نمای خانه اچ بخشیده است.

خانه اچ

خانه اچ
فضاهای داخلی اچ

خانه اچ

 

آشنایی با نمای خاص خانه اچ

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، خانه اچ ساختاری آجری و در عین حال، محکم و استوار دارد. اما مهم ترین ویژگی خانه، همسویی آن با طبیعت است. این همسویی هم در باطن بنا نمود پیدا کرده است و هم در ظاهر آن. به عنوان نمونه بد نیست بدانید که آجرهای به کار رفته در نمای اچ، رنگی نزدیک به رنگ ساقه ی درختان نزدیک به سایت پروژه دارند. به این ترتیب، هیچگونه تضاد ناخوشایندی در بین ساختمان و طبیعت ایجاد نشده است. حتی شاید بتوان گفت که به لطف این انتخاب هوشمندانه، اچ به جزئی از پیکر طبیعت اطرافش بدل شده است.

خانه اچ

خانه اچ
نمایی از اقامتگاه اچ

خانه اچ

 

نگاهی به مهم ترین عناصر تشکیل دهنده ی خانه اچ

اگر از ما بپرسید که مهم ترین عناصر تشکیل دهنده ی ساختار خانه اچ کدام ها هستند؟ شما را به سمت پاسیوهای داخلی و نورگیرهای ساختمان هدایت خواهیم کرد. به لطف آن ها، نور خورشید و هوای تازه به میهمانان همیشگی خانه تبدیل شده اند. از سوی دیگر، این نورگیرها و آن پاسیوهای نیمه باز می توانند مناظر بکر طبیعت را به فضاهای داخلی بکشانند و جلوه ای معاصر از معماری روستایی را در مقابل دیدگان ساکنین خانه به تصویر بکشند.

خانه اچ
پلان

 

خانه اچ
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *