پرش به محتوا
خانه Kozu

خانه Kozu ؛ معماری در خدمت خلق موسیقی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه Kozu برای زوجی طراحی شده است که جهان را گشتند و در نهایت، شهر لا بارا (La Barra) در کشور اروگوئه (Uruguay) را برای زندگی انتخاب کردند. این خانه، 467 مترمربع مساحت دارد و حاصل هنرمندی تیم معماران شرکت معماری Martin Gomez می باشد. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که مالکین خانه، موزیسین هستند. پس نقطه ی محوری و مرکز طراحی این پروژه، یک استودیوی خانگی است. در ادامه ی این مطلب، شما را به تماشای گوشه و کنار خانه Kozu خواهیم برد و مهم ترین جزئیات طراحی آن را با شما در میان خواهیم گذاشت. پس با ما همراه باشید.

خانه Kozu

خانه Kozu
خانه Kozu

خانه Kozu

خانه Kozu در میانه ی باغی سرسبز قرار گرفته است. همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، این خانه متعلق به یک زوج موزیسین است. پس برای طراحی استودیوی موسیقی آن دقت و ظرافت زیادی صرف شد. اما استودیو، تنها ستاره ی درخشان این پروژه نیست! یک استخر بزرگ هم در میانه ی حیاط جانمایی شده است. به علاوه، چهار اتاق خواب، یک اتاق بازی، یک اتاق مطالعه و یک اتاق فکر با منظره ای رو به دریا، از دیگر عناصر این خانه هستند.

خانه Kozu

خانه Kozu
فضاهای خانه Kozu

خانه Kozu

پلان خانه Kozu به صورت باز و آزاد طراحی شد. به لطف چنین نقشه ای، نور طبیعی راه خود را در فضاهای  داخلی باز می کند و هر گوشه و کنار خانه را روشن می نماید. از سوی دیگر، درختانی که در سایت این پروژه هستند، می توانند درجات بالایی از محرمیت را برای خانه فراهم نمایند. در حقیقت، این پروژه، صحنه ای است برای نمایش همنوایی و هم نشینی معماری و طبیعت!

خانه Kozu

خانه Kozu
فضاهای داخلی خانه Kozu

خانه Kozu سه طبقه دارد. این حجم سه طبقه، از ساختاری رسا، خوانا و بی نهایت ساده برخوردار است. در حقیقت، شما گردش های افقی بسیار اندکی را در این عمارت خواهید دید. از سوی دیگر، یک راه پله مرکزی، که نورگیری بزرگ همچون تاجی بر فراز آن می درخشد، شما را به طبقات بالاتر هدایت خواهد کرد. طبقه ی همکف، یک اتاق بازی و یک سینمای خانگی را در خود جای داده است. طبقه ی میانی اما، پر و پیمان تر طراحی شد. در آن، فضاهای خصوصی ای همچون اتاق های خواب و سرویس های بهداشتی مختص به هر اتاق جای گرفته اند. طبقه ی سوم، آخرین طبقه، اجتماعی ترین جای خانه است. از اتاق نشیمن و غذاخوری و آشپزخانه گرفته تا اتاق مطالعه، همگی در این بخش از خانه تجمیع شده اند.

خانه Kozu

خانه Kozu
پلان

 

خانه Kozu
مقطع و نمای جلویی

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.