ساختمان La Loza ؛ بازسازی موفق یکی از یادگاران دوران صنعتی شدن

ساختمان La Loza
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 22 تیر 1400تعداد بازدید : 3 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : La Loza یکی از ساختمان های صنعتی قدیمی در کشور اسپانیا (Spain) می باشد؛ که در سال 1961 میلادی ساخته شد. این ساختمان که برای مدتی تقریبا 30 ساله متروک و تعطیل مانده بود، با ساختار بتنی و قاب پنجره های چوبی اش به یاد آورده می شد. تا اینکه در سال 2020 میلادی، شرکت معماری Alonso + Sosa، کار بازسازی و مرمت این یادگار دوران صنعتی شدن اسپانیا را بر عهده گرفت. آن ها تمامی اضافات ساختمان، مثلا پارتیشن ها را، برداشتند. نتیجه ی کارشان نیز ظهور تالاری ستون دار، انعطاف پذیر و به شدت پایدار است. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین جنبه های پروژه ی نوسازی ساختمان La Loza آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

ساختمان La Loza

ساختمان La Loza
ساختمان La Loza

ساختمان La Loza

تیم معماران این پروژه، کار خود را با پاکسازی گچ های قدیمی ساختمان آغاز کردند. به این ترتیب، La Loza تبدیل به لوح سپید و پاکیزه ای شد که آماده ی پذیرفتن طرح و رنگ های جدید است. همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، تیم معماران پارتیشن های موجود در ساختمان صنعتی قدیمی را حذف کردند. این کار، فضایی آزاد اما ستون دار را به وجود آورد. با نگاهی به تصاویر منتشر شده از ساختمان La Loza می توانید ترکیب منظم اما بدون مرزی را که در نتیجه ی این تصمیم ایجاد شده است، مشاهده کنید.

ساختمان La Loza

ساختمان La Loza
فضاهای داخلی La Loza

ساختمان La Loza

هدف اصلی تیم معماران، دست یابی به ساختمانی باز، آزاد و انعطاف پذیر بود. اما همزمان، تصمیم گرفته بودند شلوغی و همهمه ی روزگاران دور La Loza را در طراحی خود منعکس نمایند. در این مسیر، ستون هایی که حالا تمیز و کامل شده بودند، به یاری معماران شتافتند! حالا دیگر ستون های این ساختمان صنعتی کهنسال، همچون کلیدهای یک پیانو، نت هایی موزون می نوازند. ناگفته پیداست که نتیجه ی همنوایی این عناصر تاریخی، تشکیل فضاهایی ساده، اما بسیار کاربردی است.

ساختمان La Loza

ساختمان La Loza
طراحی خاص La Loza

ساختمان La Loza

مالکین و معماران این پروژه، هدف مهم دیگری هم داشتند. و آن هدف مهم، چیزی نیست جز دستیابی به شفافیت حداکثری! در حقیقت، شفافیت حداکثری، رابطه ی مستقیمی با مساله ی بهره وری انرژی دارد. پنجره های عریض و طویل La Loza نور خورشید در تمامی ساعات روز به خود جذب می کنند. علاوه بر این، در سه حیاط این مجموعه، سه نورگیر بزرگ جانمایی شده اند. این منشورهای درخشان، نیز وظیفه ی تامین نور و هوای تازه را بر عهده دارند.

ساختمان La Loza
پلان

 

ساختمان La Loza
جزئیات پنجره ها

 

ساختمان La Loza
مقطع
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

349,000 تومان
02:09ساعت
9

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

699,000 تومان
14:00ساعت
711

دوره آموزشی ArcBiM

2,000,000 تومان
476

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

599,000 تومان
04:00ساعت
1557

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

299,000 تومان
02:00ساعت
2234

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

599,000 تومان
08:00ساعت
1905

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

599,000 تومان
08:00ساعت
1169