پرش به محتوا
خانه کنار دریاچه

خانه کنار دریاچه ؛ مکانی ایده آل برای گذراندن تعطیلات خانوادگی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه کنار دریاچه در یکی از شهرهای زیبا و ساحلی کشور برزیل (Brazil)، به نام Fazenda Boa Vista ساخته شده است. کار طراحی و اجرای این عمارت مجلل 607 متر مربعی، بر عهده ی شرکت معماری Felipe Caboclo بود. آن ها پروژه ی خانه کنار دریاچه را در سال 2019 میلادی به بهره برداری رساندند. معمولاً طراحی اقامتگاه های مسکونی و تطبیق آن با نیازهای خانواده، کاری سخت و پر چالش است. در این پروژه و به خاطر شرایط خاص جغرافیایی منطقه، این چالش چند برابر سخت تر هم شد. در ادامه ی این مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین ویژگی های طراحی خانه کنار دریاچه! پس با ما همراه باشید.

خانه کنار دریاچه

خانه کنار دریاچه
خانه کنار دریاچه

خانه کنار دریاچه

ماجرا از اینجا شروع شد که سه دوست با دفتر معماری  Felipe Cabocloتماس گرفتند. این سه دوست پیشنهاد طراحی خانه ای روستایی برای استفاده ی سه خانواده را مطرح کردند! در واقع، آن ها به دنبال خانه ای بودند که در تعطیلات مختلف سالیانه، آغوش خود را به رویشان باز کند. سایت پروژه، 2760.36 متر مربع مساحت دارد. البته، در نظر داشته باشید که باید یک شیب چهار متری به سمت دریاچه را هم در تصوراتتان لحاظ نمایید! این ویژگی باعث شد که اقامتگاه، ارتفاعی بالاتر از سطح دریاچه داشته باشد.

خانه کنار دریاچه

خانه کنار دریاچه
نمای خانه کنار دریاچه

خانه کنار دریاچه

تیم معماران کمپانی Felipe Caboclo، برای ساخت خانه کنار دریاچه تمهید هوشمندانه ای اندیشیدند! آن ها از متریال فلز و سازه های فلزی برای سازماندهی فضاهای داخلی و شکل دادن به ساختار خانه استفاده کردند. این انتخاب، قدرت مانور بی نظیری به تیم معماران داد. به این ترتیب، اقامتگاه کنار دریاچه، به شیوه ای آزاد و باز طراحی شد. اینجا دیگر یک منطقه ی اجتماعی است که نور خورشید و هوای تازه به تمام گوشه و کنارش خواهد رسید.

خانه کنار دریاچه

خانه کنار دریاچه
فضاهای عمارت کنار دریاچه

خانه کنار دریاچه

این خانه دنج و دوست داشتنی، عناصر شگفت انگیزی را نیز در خود جای داده است. در داخل ساختمان، هشت اتاق خواب جای گرفته است. این هشت اتاق برای همه ی اعضای هر سه خانواده، کافی و مناسب به نظر می رسند. از سوی دیگر، ستاره ی درخشان این مجموعه ی مسکونی، فضایی اجتماعی و نیمه باز – نیمه بسته است. این بخش از ساختمان، ساختاری چوبی دارد. و به لطف همین ساختار چوبی، می تواند از حریم خصوصی ساکنین خود به بهترین شکل ممکن محافظت نماید.

خانه کنار دریاچه
طرح ایزومتریک

 

خانه کنار دریاچه
پلان

 

خانه کنار دریاچه
مقطع

 

خانه کنار دریاچه
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه