پرش به محتوا
خانه Masip

پروژه توسعه خانه Masip ؛ مداخله ای ساده اما کاربردی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه Masip در روزاریو (Rosario) ساخته شده است؛ یکی از شهرهای کشور آرژانتین (Argentina)! مالکین این واحد مسکونی، در یکی از روزهای سال 2020 میلادی تصمیم گرفتند که خانه ی خود را توسعه دهند. به همین دلیل، به کمپانی معماری Castellani Losada مراجعه کردند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین ویژگی های پروژه توسعه خانه Masip آشنا کنیم. پس لطفا در این سفر هیجان انگیز، با ما همراه باشید.

خانه Masip

خانه Masip
خانه Masip

خانه Masip

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، خانه Masip در روزاریو واقع شده است. روزاریو، بزرگ ترین شهر استان سانتا فه به شمار می آید. در حقیقت، پس از بوئنوس آیرس و شهر تاریخی کوردوبا، روزاریو، بزرگترین شهر کشور آرژانتین می باشد. حتی شاید برایتان جالب باشد اگر با موقعیت جغرافیایی آن هم آشنا شوید. این شهرِ 179 کیلومتر مربعی در ساحل غربی رود پارانا واقع شده است. همان رودخانه 2570 کیلومتری که از سه کشور برزیل، پاراگوئه و آرژانتین عبور می کند. در حقیقت، پارانا، پس از رودخانه آمازون، دومین رود بزرگ آمریکای جنوبی است. حالا بیایید که دوباره روی پروژه توسعه خانه Masip تمرکز کنیم.

خانه Masip

خانه Masip
نمایی از حیاط Masip

خانه Masip

پیش از هر چیز، بهتر است اشاره کنیم که فضای جدید خانه Masip مساحتی در حدود 29 مترمربع دارد. در واقع، تیم معماران Castellani Losada تصمیم گرفتند که بخشی از حیاط خانه را به طور کامل آزاد نمایند. البته، بخشی از این فضای 29 متر مربعی، به صورت سقف دار طراحی شد. حالا دیگر مالکین Masip یک حیاط نیمه پوشیده را در اختیار دارند.

خانه Masip

خانه Masip
پروژه توسعه Masip

حیاط جدید خانه Masip هم فضایی برای گردهمایی دوستانه را در اختیار خانواده قرار می‌ دهد و هم در بخشی از خود، یک زمین بازی را نهفته است. علاوه بر این، بخش مسقف آن هم به عنوان یک فضای خدماتی عمل خواهد کرد. نکته ی جالب اینجاست که بخش مسقف، درست در میانه ی زمین بازی و فضای گردهمایی های خانوادگی جانمایی شده است. اما هنوز بخش هیجان انگیز ماجرا ناگفته مانده است. آن هم اینکه، این پیکربندی خاص، با کمک یک صفحه ی افقی ساده انجام شد.

خانه Masip
پلان

 

خانه Masip
مقطع

 

خانه Masip
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *