پرش به محتوا
آپارتمان آشیانه

آپارتمان آشیانه ؛ داستان نوسازی یکی از تاریخی تاریخی ترین خانه های شهر

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : آپارتمان آشیانه (Nest Apartment) در طبقه ی هشتم یک ساختمان مسکونی قدیمی واقع شده است. اگر دقیق ترش را بخواهید، باید بگوییم که این واحد آپارتمانی، بخشی از بلوک مسکونی قدیمی است. این بلوک به سبک شرقی و در نزدیکی مرکز شهر استراوا قرار گرفته است. اگر تا به حال اسم این شهر به گوشتان نخورده است، باید به شما اطلاع دهیم که استراوا، یکی از شهرهای تاریخی کشور چک (Czech Republic) می باشد. به هر روی، در اواسط سال 2021 میلادی، یک زوج جوان این آپارتمان را برای آغاز زندگی شان انتخاب کردند. البته، قرار بر این شد که تیمی از معماران کمپانی معماری TVARY مسئولیت نوسازی و بازطراحی خانه را بر عهده بگیرند. در ادامه ی این مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین ویژگی های زبان معماری آپارتمان آشیانه. پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

آپارتمان آشیانه

آپارتمان آشیانه
آپارتمان آشیانه

آپارتمان آشیانه

 

نگاهی به ساختار فضایی آپارتمان آشیانه

پیش از هر چیز، لازم است بدانید که واحد مسکونی آشیانه از دو اتاق خواب تشکیل شده است. به علاوه، باید اشاره کرد که منطقه ی نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه ی آن، از پلانی باز و آزاد برخوردار می باشد. از سوی دیگر، از مسیر آشپزخانه می توان به حمام و سرویس بهداشتی مجموعه رسید. یعنی به جایی یک سونای فنلاندی و یک دوش نصب شده اند.

اما می توانید حدس بزنید یکی از مهم ترین عناصر تشکیل دهنده ی این خانه چیست؟ بله، یک ایوان است. ایوان آپارتمان آشیانه می تواند مناظری زیبا از شهر استراوا را به ساکنین خانه هدیه دهد. علاوه بر این، این ایوان نورگیر، مهم ترین منبع تامین نور اتاق نشیمن نیز به شمار می آید.

آپارتمان آشیانه

آپارتمان آشیانه
سرویس بهداشتی آپارتمان آشیانه

آپارتمان آشیانه

 

سازماندهی فضایی آپارتمان آشیانه چطور شکل گرفت؟

در قسمت شرقی آپارتمان، یک فضای مطالعه و کار جانمایی شده است. این بخش از خانه، به کمک دیوارهایی از جنس پلی کربنات، از سایر فضاهای داخلی جدا می شود. به علاوه، می توان با کمک کرکره هایی، اتصال بصری اتاق مطالعه و اتاق نشیمن را نیز به تمامی قطع کرد.

از سوی دیگر، بهتر است به شما اطلاع دهیم که آشپزخانه در فضای میان اتاق نشیمن و اتاق مطالعه قرار گرفته است. اما نکته ای بیشتر از همه ما را به وجد آورد. آن هم استفاده از مبلمان سبک و چند منظوره در فضاهای داخلی است. به لطف این تهمید هوشمندانه، می توان از اتاق نشیمن به عنوان یک استودیو، یک اتاق ورزشی و یک اتاق غذاخوری بهره گرفت.

آپارتمان آشیانه

آپارتمان آشیانه
پلان

 

آپارتمان آشیانه
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.