پرش به محتوا
خانه پلازا

خانه پلازا ؛ آشیانه ای مستقل برای زوجی جوان

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه پلازا برای سکونت یک زوج جوان طراحی شده است. این خانه در تاینان، یکی از شهرهای کشور تایوان (Taiwan) قرار دارد. مهم ترین ویژگی اش هم نزدیکی به خانه ی خانوادگی این زوج می باشد. به این ترتیب، هم ارتباطات بین نسل های مختلف یک خانواده حفظ می شود و هم فضایی خصوصی و مستقل در اختیار این زوج جوان قرار خواهد گرفت. در ادامه ی این مطلب، شما را به تماشای مهم ترین ویژگی های خانه پلازا خواهیم برد. پس در این سفر هیجان انگیز و جذاب، با ما همراه باشید.

خانه پلازا

خانه پلازا
خانه پلازا

پیش از هر چیز، بهتر است اشاره کنیم که کار طراحی و اجرای خانه پلازا بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری J.R بود. آن ها این واحد مسکونی 191 متر مربعی را در اواسط سال 2020 میلادی به بهره برداری رساندند. این تیم خلاق و خوش فکر، پیش از هر چیزی، دست به شناخت محله ای که خانه در آن واقع شده است، زدند. آن ها دریافتند که این بخش از بافت شهری تاینان در محاصره ی ساختمان های اداری قرار گرفته است. به همین دلیل، تلاش کردند که حریم خصوصی ساکنین خانه را به بهترین شکل ممکن حفظ نمایند. به عنوان نمونه، بد نیست بدانید که بیشتر فضاهای تفریحی، در قلب فضاهای داخلی خانه جانمایی شده اند. از سوی دیگر، نمای خارجی خانه نیز با الهام از اصول معماری بومی کشور تایوان طراحی شد.

خانه پلازا

خانه پلازا
نمایی از خانه پلازا

ورودی خانه پلازا، دقیقا رو به خانه ی خانوادگی این زوج جوان دارد. یعنی، در سمت شرقی سایت پروژه جانمایی شده است. این جانمایی خاص می تواند تاکید و توجه تیم معماران به تقویت فضاهای خانوادگی و ارتباطات میان نسلی را آشکار کند. اما بیایید که نگاهی هم به شیوه ی سازماندهی و چیدمان فضاهای داخلی خانه بیندازیم. راه پله ها و حیاط داخلی این واحد مسکونی در سمت غربی سایت پروژه جانمایی شده اند. به این ترتیب، جلوی نفوذ شدید نور خورشید به اتاق ها هم گرفته خواهد شد. از سوی دیگر، وجود درختان و گیاهان ریز و درشت در فضاهای مختلف خانه، طراوت خاصی به فضاها بخشیده است.

خانه پلازا


خانه پلازا

یکی از مهم ترین ویژگی های خانه پلازا، وجود پنجره ها و بازشوهای متعدد است. این پنجره های کوچک و بزرگ به ساکنین خانه اجازه می دهند که تعاملی پویا و گسترده را با فضای شهری برقرار نمایند. از سوی دیگر، به آنها فرصت بهره مندی و لذت بردن از مناظر طبیعی را نیز هدیه می دهد.

خانه پلازا

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *