پرش به محتوا
باشگاه و سالن تنیس Rochefort

باشگاه و سالن تنیس Rochefort ؛ بومی سفید در مسیر رشد و توسعه ی شهر

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : باشگاه و سالن تنیس Rochefort  با تخریب و بازسازی باشگاه و سالن تنیسی به نام پادل متولد شد. این مجموعه ی ورزشی در لا روشل (La Rochelle)، یکی از شهرهای کوچک اما زیبای کشور فرانسه (France) واقع شده است. بد نیست بدانید که لا روشل، حدود 78 هزار نفر جمعیت دارد و در غرب نقشه ی فرانسه می درخشد. Rochefort مساحتی در حدود 850 متر مربع دارد و کار طراحی و اجرایش با همکاری دو کمپانی معماری Thibaudeau وTocrault & Dupuy  پیش رفت. تیم معماران این پروژه به دنبال سازماندهی یک طرح اقتصادی در سایتی پیچیده و پر چالش بودند. در ادامه ی این مطلب، شما را به تماشای مهم ترین جنبه های پروژه طراحی و اجرای باشگاه و سالن تنیس Rochefort  خواهیم برد. پس تا انتهای مسیر همراه ما بمانید.

باشگاه و سالن تنیس Rochefort

باشگاه و سالن تنیس Rochefort
باشگاه ورزشی  Rochefort

باشگاه و سالن تنیس Rochefort

 

اهداف پروژه طراحی باشگاه و سالن تنیس Rochefort

یکی از مهم ترین اهداف و اولویت های تیم معماران این پروژه، سازماندهی مکانی با کیفیت فضایی بالا بود. در واقع، آن ها می خواستند جنبه های مدرن زندگی معاصر را در باشگاه و سالن تنیس  Rochefort   به نمایش بگذارند. از سوی دیگر، تلاش می کردند که پویایی شهر را در این مجموعه ی فرهنگی – ورزشی بازتاب دهند. به زبان ساده تر، قرار بود که در قلب یک محیط ورزشی التقاطی، یک ساختمان بکر و چشم نواز جای بگیرد.

باشگاه و سالن تنیس Rochefort
فضاهای داخلی مجموعه‌ ی Rochefort

 

زبان معماری ساختمان Rochefort

معماران ساختمان Rochefort کار خود را با طراحی و تولید فرم های طبیعی، یکپارچه، ساده اما همزمان سنگین و موقر به پیش بردند. آن ها می خواستند در قالب یکپارچه ی حجم کلی ساختمان، تراش هایی مشخص، منظم و ساده را اعمال کنند. از خودتان می پرسید برای چه؟ این تراش ها به محل های ورود و خروج و مکان هایی برای فعالیت های جانبی مورد نیاز در یک مجموعه ی ورزشی تبدیل خواهند شد. از سوی دیگر، نباید ناگفته بماند که ساختمان باشگاه و سالن تنیس Rochefort   با استفاده از یک پالت متریال پایدار، با دوام و در عین حال ساده طراحی شده است.

باشگاه و سالن تنیس Rochefort

باشگاه و سالن تنیس Rochefort
نمایی از باشگاه Rochefort

اصلی ترین عناصر شکل دهنده ی پالت متریال Rochefort ، بتن، چوب و فولاد هستند. اگر از بیرون به این باشگاه ورزشی نگاه کنید (یا به تصاویر منتشر شده از آن خوب دقت کنید)، بومی خالی را خواهید دید. این بوم، چشم به راه حضور شهروندان لا روشل است و به انتظار پیله بستن و پروانه شدن در گوشه ای از شهر، می درخشد.

باشگاه و سالن تنیس Rochefort
نما

 

باشگاه و سالن تنیس Rochefort
پلان

 

باشگاه و سالن تنیس Rochefort
سایت پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *