روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

باشگاه و سالن تنیس Rochefort ؛ بومی سفید در مسیر رشد و توسعه ی شهر

باشگاه و سالن تنیس Rochefort
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 2 آذر 1400تعداد بازدید : 284 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : باشگاه و سالن تنیس Rochefort  با تخریب و بازسازی باشگاه و سالن تنیسی به نام پادل متولد شد. این مجموعه ی ورزشی در لا روشل (La Rochelle)، یکی از شهرهای کوچک اما زیبای کشور فرانسه (France) واقع شده است. بد نیست بدانید که لا روشل، حدود 78 هزار نفر جمعیت دارد و در غرب نقشه ی فرانسه می درخشد. Rochefort مساحتی در حدود 850 متر مربع دارد و کار طراحی و اجرایش با همکاری دو کمپانی معماری Thibaudeau وTocrault & Dupuy  پیش رفت. تیم معماران این پروژه به دنبال سازماندهی یک طرح اقتصادی در سایتی پیچیده و پر چالش بودند. در ادامه ی این مطلب، شما را به تماشای مهم ترین جنبه های پروژه طراحی و اجرای باشگاه و سالن تنیس Rochefort  خواهیم برد. پس تا انتهای مسیر همراه ما بمانید.

باشگاه و سالن تنیس Rochefort

باشگاه و سالن تنیس Rochefort
باشگاه ورزشی  Rochefort

باشگاه و سالن تنیس Rochefort

 

اهداف پروژه طراحی باشگاه و سالن تنیس Rochefort

یکی از مهم ترین اهداف و اولویت های تیم معماران این پروژه، سازماندهی مکانی با کیفیت فضایی بالا بود. در واقع، آن ها می خواستند جنبه های مدرن زندگی معاصر را در باشگاه و سالن تنیس  Rochefort   به نمایش بگذارند. از سوی دیگر، تلاش می کردند که پویایی شهر را در این مجموعه ی فرهنگی – ورزشی بازتاب دهند. به زبان ساده تر، قرار بود که در قلب یک محیط ورزشی التقاطی، یک ساختمان بکر و چشم نواز جای بگیرد.

باشگاه و سالن تنیس Rochefort
فضاهای داخلی مجموعه‌ ی Rochefort

 

زبان معماری ساختمان Rochefort

معماران ساختمان Rochefort کار خود را با طراحی و تولید فرم های طبیعی، یکپارچه، ساده اما همزمان سنگین و موقر به پیش بردند. آن ها می خواستند در قالب یکپارچه ی حجم کلی ساختمان، تراش هایی مشخص، منظم و ساده را اعمال کنند. از خودتان می پرسید برای چه؟ این تراش ها به محل های ورود و خروج و مکان هایی برای فعالیت های جانبی مورد نیاز در یک مجموعه ی ورزشی تبدیل خواهند شد. از سوی دیگر، نباید ناگفته بماند که ساختمان باشگاه و سالن تنیس Rochefort   با استفاده از یک پالت متریال پایدار، با دوام و در عین حال ساده طراحی شده است.

باشگاه و سالن تنیس Rochefort

باشگاه و سالن تنیس Rochefort
نمایی از باشگاه Rochefort

اصلی ترین عناصر شکل دهنده ی پالت متریال Rochefort ، بتن، چوب و فولاد هستند. اگر از بیرون به این باشگاه ورزشی نگاه کنید (یا به تصاویر منتشر شده از آن خوب دقت کنید)، بومی خالی را خواهید دید. این بوم، چشم به راه حضور شهروندان لا روشل است و به انتظار پیله بستن و پروانه شدن در گوشه ای از شهر، می درخشد.

باشگاه و سالن تنیس Rochefort
نما

 

باشگاه و سالن تنیس Rochefort
پلان

 

باشگاه و سالن تنیس Rochefort
سایت پلان

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − سیزده =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565