پرش به محتوا
بستنی فروشی Sorvete da Reserva

بستنی فروشی Sorvete da Reserva ؛ میعادگاه عاشقان تابستان

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پروSorvete da Reserva یک واحد تجاری نه چندان بزرگ در سائوپائولوی کشور برزیل (Brazil) است. بگذارید دقیق تر بگوییم! این مغازه فقط و فقط 40 متر مربع مساحت دارد. با این وجود، می توان خوشمزه ترین بستنی های شهر را در آن پیدا کرد! در یکی از روزهای نخست سال 2020 میلادی، مالکین بستنی فروشی Sorvete da Reserva به تیمی از معماران کمپانی معماری PORO مراجعه کردند. چرا که می خواستند کیفیت کارشان را در زبان معماری فروشگاه نیز بازتاب دهند. از سوی دیگر، تمایل داشتند که پیوندهای بین بستنی فروشی و محیط اطرافش را محکم تر نمایند. در ادامه ی این مطلب، مروری کوتاه خواهیم داشت بر مهم ترین جزئیات زبان معماری بستنی فروشی Sorvete da Reserva! پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

بستنی فروشی Sorvete da Reserva

"بستنی فروشی Sorvete da Reserva

 

نگاهی به ساختار فضایی بستنی فروشی Sorvete da Reserva

همانطور که احتمالاً شما هم نیک می دانید، هر واحد تجاری این چنینی از دو بخش تشکیل شده است. یکی به خدمات اختصاص دارد و به بخش دیگر، مختص به تولید و توزیع است! اما تیم معماران PORO در پی یافتن راهی بودند که بتواند این دو بخش را در هم ترکیب کند. البته، این ادغام باید کاملاً کاربردی می بود. بر همین اساس، پالت متریال پروژه طراحی و اجرای فروشگاه بستنی  Sorvete da Reserva با محوریت متریال چوب تنظیم و تدوین شد. به تصاویر منتشر شده از این پروژه با دقت نگاه کنید! می توانید حضور گرمابخش چوب را در گوشه و کنار فروشگاه احساس نمایید؟ از نیمکت ها و قفسه ها گرفته تا پوشش سطوح مختلف، همگی به کمک متریال چوب سازماندهی شده اند.

بستنی فروشی Sorvete da Reserva

"بستنی فروشی Sorvete da Reserva

 

نگاهی دقیق تر به پالت متریال پروژه بستنی فروشی Sorvete da Reserva

چوب توانسته است صمیمت بی نظیری را به فضاهای خدماتی و تولیدی این واحد تجاری ببخشد! اما حتی در چنین شرایطی هم باید به فکر استفاده از متریال مکمل بود. معماران خوش فکر این پروژه، از کاشی های هیدرولیکی آبی رنگ به عنوان مکمل های پرقدرت متریال چوب پرده برداری کردند. آن ها از این عنصر، برای پوشاندن کف فروشگاه بهره گرفتند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که این کاشی های آبی رنگ با الهام از دریاچه ای که در مجاورت سایت بستنی فروشی قرار دارد، انتخاب شدند.

از سوی دیگر، کاشی های هیدرولیکی سفید رنگ نیز برای پوشاندن پیشخوان فروشگاه مورد استفاده قرار گرفت.

بستنی فروشی Sorvete da Reserva

"<yoastmark

 

"<yoastmark

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *