پرش به محتوا
ویلا تراس

ویلا تراس ؛ ترکیب اصول مینیمالیسم و معماری اندونزیایی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : در اواسط سال 2021 میلادی، تیمی از معماران استودیوی معماری Neba از جدیدترین پروژه خود، ویلا تراس رونمایی کردند. ویلا تراس (Terrace villa)، یک ساختمان 260 مترمربعی است و در یوبود (Ubud)، یکی از شهرهای کشور اندونزی (Indonesia) ساخته شده است. زبان معماری این پروژه، الهام گرفته از معماری دهه ی 1990 میلادی می باشد. یعنی سقف هایی با شیب کم، لبه های بیرونی و فضاهایی باز که می توانند پاسخگوی طیف وسیعی از نیازها باشند. از سوی دیگر، بد نیست بدانید که این ملک در منطقه ای عاری از هر گونه اتومبیل و در میان مزارع برنج و نهرهای کوچک واقع شده است. در ادامه ی این مطلب، شما را به تماشای ویلا تراس و بهشت کوچکی که این خانه را در آغوش گرفته است، مهمان می کنیم. با ما همراه باشید.

ویلا تراس

ویلا تراس
ویلا تراس

ویلا تراس

 

موقعیت و دسترسی ویلا تراس

پیش تر اشاره کردیم که این ویلا در میانه ی مزارع برنج واقع شده است. اما نباید تصور کنید که دسترسی این خانه به امکانات مورد نیاز عصر حاضر، سخت و غیرممکن است. در فاصله ی کمی از این عمارت، هم فروشگاه های کوچک و بزرگی به چشم می خورند و هم کافه هایی دنج و رستوران هایی رویایی. حتی چند مدرسه هم در نزدیکی خانه قرار دارند. علاوه بر تمام این ها، ساکنین ویلا تراس می توانند از امکانات یک سالن یوگا که فقط چند دقیقه از خانه دور است نیز بهره مند شوند.

ویلا تراس

ویلا تراس
نمایی از ویلای تراس

ویلا تراس

 

سازماندهی فضایی ویلا تراس

تیم معماران Neba زبان معماری این خانه را به شکلی خاص تدوین کردند. در واقع، آن ها تلاش کردند که ترکیب های مینیمالیستی معماری معاصر را به عناصر معماری اندونزی بیفزایند. بد نیست بدانید که این ویلا در زمینی به مساحت 568 متر مربع ساخته شده است. در این زمین، دو ساختمان دو طبقه گنجانده شدند که ویلا تراس، یکی از آن هاست. هر دو ساختمان این مجموعه، رو به سوی یک حیاط داخلی با استخری بزرگ و تماشایی دارند. باغ های استوایی این حیاط می توانند در طول روز و در برابر تابش آزاردهنده ی نور خورشید، سایه ای دلنشین را ایجاد کند.

ویلا تراس

ویلا تراس
ارتباط فضاهای داخلی و خارجی ویلا تراس

گفتیم که ساختمان تراس دو طبقه دارد. در طبقه ی همکف آن دو اتاق، یک آشپزخانه و یک بالکن بی نظیر جانمایی شده است. طبقه ی دوم هم اتاق های خواب و کار را در خود جای داده است. جالب اینکه همه ی اتاق های این مجموعه، به هوای تازه و نور طبیعی نیز دسترسی دارند.

ویلا تراس
پلان

 

ویلا تراس
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه