خانه The Urban Courtyard ؛ برگردان اصول خانه سازی هندی به زبان معماری معاصر

خانه The Urban Courtyard
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 3 مهر 1400تعداد بازدید : 381 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه The Urban Courtyard را تیمی از معماران استودیو Sudaiva طراحی کرده اند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که مالک خانه در طول یک دهه ی گذشته پیگیر فعالیت های حرفه ای این استودیو بوده است. پس بدون هیچ نگرانی ای، طراحی عمارت خود را به آنان سپرد. The Urban Courtyard مساحتی در حدود 557 متر مربع دارد و در تابستان سال 2021 میلادی به بهره برداری رسید. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین زوایای طراحی خانه The Urban Courtyard آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

خانه The Urban Courtyard

خانه The Urban Courtyard
خانه The Urban Courtyard

خانه The Urban Courtyard در بنگلور (Bangalore)، یکی از شهرهای آرام و دانشجویی کشور هند (India) ساخته شده است. بنگلور، علاوه بر اینکه یکی از سرسبزترین و خوش آب و هواترین شهرهای کشور هند است، در رتبه ی هفدهم شهرهای پرجمعیت دنیا نیز قرار دارد. به هر روی، مالکین خانه از تیم معماران این پروژه یک درخواست ویژه اما در عین حال، ساده داشتند. آن ها می خواستند که بیش از فضاهای داخلی، به فضای خارجی دسترسی داشته باشند. به علاوه، از معماران Sudavia خواستند که بر ایجاد یک ساختار منحصر به فرد تمرکز کنند.

خانه The Urban Courtyard

خانه The Urban Courtyard
حیاط مرکزی The Urban Courtyard

در نهایت، تیم معماران این پروژه 60 درصد از مساحت سایت را به فضاهای ساخته شده اختصاص دادند. آنها استراتژی طراحی خود را با الهام از معماری سنتی هندوستان و اصول خانه سازی هندی، چیدند. به زبان ساده تر، تیم معماران خلاق و خوش فکر Sudaiva خانه ای با یک حیاط مرکزی ساختند. اتاق های خانه به دور این حیاط مرکزی چیده شده اند؛ اما در سطوحی مختلف. گرچه نباید تصور کنید که این ماجرا باعث افت کیفیت روابط بین فضاهای داخلی شده است. فضاهای داخلی The Urban Courtyard نه فقط با حیاط مرکزی (و خصوصی) خانه که با همدیگر نیز روابطی صیمیمانه دارند.

خانه The Urban Courtyard

خانه The Urban Courtyard
فضاهای داخلی The Urban Courtyard

پالت متریال The Urban Courtyard ساده اما در عین حال، متنوع است. متریال بتن، چوب طبیعی، گچ سفید و سنگ مرمر ایتالیایی، از پرکاربردترین عناصر این پالت هستند. در کنار این ها، یک عنصر دیگر نیز به چشم می خورد؛ ورق های مشبک فلزی! این ورق ها که در نمای خانه جاسازی شده اند، میزان نفود و ورود نور خورشید به فضاهای داخلی را کنترل خواهند کرد. به این ترتیب، می توان اطمینان داشت که دمای هوای فضاهای داخلی خانه چندان بالا نخواهد رفت. و این یعنی نیل به هدف صرفه جویی در مصرف انرژی!

خانه The Urban Courtyard
پلان طبقه اول

 

خانه The Urban Courtyard
پلان طبقه همکف
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
24

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
60

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
780

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1650

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2281

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2070

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1260