پرش به محتوا
خانه 3

خانه 3 ؛ وقتی سیستم مدولاسیون الهام بخش تیم معماران می شود

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه 3 در آسونسیون (Asunción)، یکی از شهرهای کشور پاراگوئه (Paraguay) ساخته شده است. احتمالاً از خودتان می پرسید که چرا بر این واحد مسکونی، نام 3 را نهاده اند؟ پاسخ ساده است. کار طراحی و اجرای این پروژه بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی Meraki بود. آن ها برای نام گذاری این پروژه، از سیستم مدولاسیون طرحی که کشیده بودند، الهام گرفتند. چرا که ساختار این خانه با کمک سه ماژول عرضی، سه ماژول طولی و سه ماژول ارتفاعی شکل گرفته است. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین ویژگی های طراحی خانه 3 آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

خانه 3

خانه 3
خانه 3

خانه 3

خانه 3 مساحتی در حدود 703 مترمربع دارد و همین چند هفته ی پیش، در اواسط سال 2021 میلادی افتتاح شده است. شاید جالب ترین ویژگی این عمارت، جانمایی یک باغ در مرکز سایت پروژه باشد. به کمک این باغ، نور طبیعی و هوای تازه می تواند سراسر فضاهای داخلی را بپیماید و ساکنین خانه را سیراب کند. ساختار این پروژه را می توان به سادگی و با نگاهی به تصاویر منتشر شده از آن درک کرد. به عنوان نمونه، می توانید مشاهده کنید که دو جفت تیرآهن، یکی در نمای جلویی و دیگری در نمای عقبی خانه جای گرفته اند.

خانه 3

خانه 3
فضاهای داخلی خانه 3

خانه 3

به کمک این تیرآهن ها به هر دو سوی اصلی خانه، حسی مشابه القا خواهد شد. البته، این چهار ستون، تنها ستون های به کار رفته در خانه 3 نیستند. اما جالب است بدانید که بقیه ی ستون ها، خود را با محفظه های شیشه ای مجاورشان، یکی کرده اند.

خانه 3

خانه 3
نمایی متفاوت از خانه 3

خانه 3

محوطه ی عمومی و اجتماعی این عمارت در نزدیکی ورودی اصلی قرار گرفته است. اما باید این نکته را اضافه کنیم که این فضا، ارتفاعی بالاتر از ارتفاع سطح ورودی خانه دارد. در مقابل، می توان دید که گاراژ خانه در سطحی پایین تر از فضای ورودی جانمایی شده است. به این ترتیب، مناظر و چشم اندازهای سبز و طبیعی، کاملاً آزاد و رها از بند اتومبیل ها خواهند بود. تیم معماران این پروژه، به حفاظت و صیانت از حریم خصوصی ساکنین خانه نیز پایبند بودند. به همین منظور، از قاب هایی با جنس چوب و فلز برای پوشاندن نمای فضاهای داخلی استفاده کردند. به این ترتیب، هم راه نفوذ نور و هوای تازه مسدود نخواهد شد و هم خانه، از مقابل دیدگان غریبه نهان خواهد ماند.

خانه 3
پلان طبقه اول

 

خانه 3
پلان پشت بام

 

خانه 3
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *