عضویت

مرکز خدمات Camp-de-Touage ؛ استفاده از زبان معماری برای روایت تاریخ

مرکز خدمات Camp-de-Touage
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1401تعداد بازدید : 369 دسته بندی : دنیای معماری

طراحی به سبک مدرن

معماران در هنگام طراحی در یک محیط طبیعی، مسئولیتی بزرگ را بر شانه دارند. آن ها باید بتوانند از همان ابتدای طراحی بر روی کاغذ، شکوه و زیبایی های محیط طبیعی را در طرح ساختمانی که می سازند، منعکس کنند. امروز به کبک کانادا خواهیم رفت. یعنی به جایی که یکی از همین پروژه های منحصر به فرد، طراحی و اجرا شده است. قرار است شما را به تماشای مرکز خدمات Camp-de-Touage مهمان کنیم. ما برایتان از برجسته ترین تمهیدات هوشمندانه ی تیم معماران آن سخن خواهیم گفت. پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

مرکز خدمات Camp-de-Touage

مرکز خدمات Camp-de-Touage
مرکز خدمات Camp-de-Touage

مرکز خدمات Camp-de-Touage

 

ساختار سازه

پیش از هر چیز، باید اشاره کنیم که این مرکز با هدف ارائه ی تصویری جامع از الگوهای معماری پایدار طراحی شده است. به زبان ساده تر، مدیران منطقه ای می خواستند این طرح را به گزینه ای ارزشمند برای شهروندان امروز و فردای کبک و حتی کشور کانادا تبدیل کنند.

در حقیقت، مرکز خدمات Camp-de-Touage توانسته است پیوندی تاریخی را در بین معماری معاصر، شیوه های مدرن برنامه ریزی و طبیعت برقرار کند. از سوی دیگر، نباید فراموش شود که سایت این پروژه در گذشته هایی نه چندان دور نمادی برای صنعت چوب کشور کانادا بوده است. اما حالا دیگر این سایت، نه صنعتی که کاملاً تفریحی به شمار می آید.

مهم ترین متریال به کار رفته در ساختار Camp-de-Touage چوب است! چوب می تواند به راحتی، ساختمان را در مقابل آب و هوای کبک بیمه کند. سقف کالیبره شده ی این مجموعه تمامی اصول تهویه ی غیرفعال و گرمایش را به صورتی یکپارچه به اجرا در خواهد آورد.

مرکز خدمات Camp-de-Touage

مرکز خدمات Camp-de-Touage
نمایی از مرکز خدمات Camp-de-Touage

مرکز خدمات Camp-de-Touage

 

سازماندهی فضایی

یکی از جذاب ترین ویژگی های زبان معماری مرکز Camp-de-Touage وجود دسترسی های متعدد است. یعنی از اتومبیل های شخصی تا ناوگان حمل و نقل عمومی و حتی دوچرخه. همه یک مسیر مخصوص به خود را دارند. از سوی دیگر، مسیرهای عابر پیاده هم مورد غفلت و بی توجهی قرار نگرفته اند. البته، تمامی این مسیرهای دسترسی با توجه به اصل حفظ پوشش گیاهی سایت پروژه طراحی و اجرا شده اند.

تیم معماران این پروژه توانستند که با درایت خاصی، از فضای بیرونی ساختمان مرکز خدمات برای ایجاد یک سیستم گردش بهره بگیرند. در این راه، بازدید کنندگان می توانند از فضاهای مختلفی نظیر بوتیک ها، مناطق پذیرایی، پل چوبی و خدمات کمپینگ بهره بگیرند.

مرکز خدمات Camp-de-Touage
پلان مرکز

 

مرکز خدمات Camp-de-Touage
مقطع مرکز

ترکیب چنین معماری برای ایجاد حس مدرنیته و همچنین نمایش تاریخ علمی است که فقط از متخصصین خبره و خلاق بر می آید. اگر شما نیز به یادگیری معماری و طراحی دارید، می توانید با مشاهده آموزش رویت نکات کوتاه و البته جذابی را داشته باشید.

 

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + یک =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
33

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
61

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
786

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1658

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2282

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2081

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1266