پرش به محتوا
مرکز تفریحی Singing Hills

مرکز تفریحی Singing Hills ؛ بهبود تعاملات اجتماعی به کمک زبان معماری

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرومرکز تفریحی Singing Hills در نزدیکی مرکز شهر دالاس، واقع در ایالات متحده ی آمریکا ساخته شده است. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که بودجه ی ساخت این ساختمان 2332 متر مربعی را می توان در زمره ی بودجه های متوسط (از نظر مقدار) شهری دسته بندی کرد. از سوی دیگر، بد نیست بدانید که سایت این پروژه بر روی یکی از تپه های طبیعی شهر واقع شده است. یعنی در اطراف و اکناف ساختمان هم می توان برآمدگی های ناشی از سنگ آهک طبیعی را دید و هم درختانی سرسبز و سر به فلک کشیده را! علاوه بر این، یکی از جدیدترین خطوط حمل و نقل عمومی شهر دالاس درست از کنار سایت مرکز Singing Hills می گذرد. در ادامه ی این مطلب، مروری کوتاه خواهیم داشت بر مهم ترین ویژگی های زبان معماری این پروژه!

مرکز تفریحی Singing Hills

مرکز تفریحی Singing Hills
مرکز Singing Hills

مرکز تفریحی Singing Hills

 

آشنایی با ساختار و ریشه های مرکز تفریحی Singing Hills

مسئولیت طراحی و اجرای مرکز تفریحی Singing Hills بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Perkins&Will بود. آن ها یک هدف مشخص و مهم داشتند! می خواستند مرکز تفریحی جدید شهر به چراغ راهنمایی برای هدایت شهروندان و مسافرین دالاس تبدیل شود. به علاوه، احترام به جامعه ی محلی و بهره مندی حداکثری از چشم اندازهای طبیعی را در دستور کار خود قرار دادند.

مرکز تفریحی Singing Hills

مرکز تفریحی Singing Hills
نمایی از مرکز Singing Hills

مرکز تفریحی Singing Hills

 

کانسپت طراحی مرکز تفریحی Singing Hills چطور تدوین شد؟

برای تیم معماران این پروژه، Singing Hills به مثابه یک فصل مشترک بود! فصل مشترکی که می توانست زیرساخت های شهری، اعم از شبکه های خودرو، قطار و دوچرخه را با هم متحد نماید. از سوی دیگر، مدیران شهری انتظار داشتند که Singing Hills بتوانید لایه ای جدید و تازه نفس از تعاملات اجتماعی و رفاه را در شهر دالاس شکل دهد. بر همین اساس، می توان ادعا کرد که ساختمان مرکز قرار است به ابزاری برای تقویت فضاهای اجتماعی شهر تبدیل شود.

یکی از کلیدی ترین استراتژی های طراحی مرکز Singing Hills نقب زدن به سالن ورزشی همسایه ی ساختمان بود. در واقع، تیم معماران تمایل داشتند که با حفظ مقیاس انسانی این دو ساختمان در ظاهر مستقل از همدیگر را به هم متصل نمایند. اگر بخواهیم صادق باشیم، باید بگوییم که در برآورده کردن این هدف نیز بسیار موفق عمل کردند.

این همپوشانی توانسته است ساختمان مرکز تفریحی Singing Hills را به مکانی برای تشویق مردم به فعالیت های اجتماعی تبدیل کند.

مرکز تفریحی Singing Hills
پلان مرکز تفریحی

 

مرکز تفریحی Singing Hills
مقطع مرکز تفریحی

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.