عضویت

اقامتگاه ZEN Wellness SEINEI ؛ مقصدی ایده آل برای یوگا و مراقبه

اقامتگاه ZEN Wellness SEINEI
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1401تعداد بازدید : 444 دسته بندی : دنیای معماری

اقامتگاه ZEN Wellness SEINEI یکی از جدیدترین پروژه های کمپانی معماری شیگرو بان (Shigeru Ban) به شمار می آید. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که این کمپانی به استفاده ی هوشمندانه از الوار در صنعت معماری به شهرت رسیده است. در ادامه ی این مطلب، مروری کوتاه خواهیم داشت بر مهم ترین جنبه های طراحی و اجرای این اقامتگاه مسکونی جذاب و منحصر به فرد. با این امید که بتوانیم شما را در مسیر شناخت مهم ترین ترندهای روز معماری، همراهی کنیم. پس لطفاً با ما همراه باشید.

اقامتگاه ZEN Wellness SEINEI

اقامتگاه ZEN Wellness SEINEI
اقامتگاه ZEN Wellness SEINEI

اقامتگاه ZEN Wellness SEINEI

 

آشنایی با موقعیت، ریشه ها و ساختار اقامتگاه ZEN Wellness SEINEI

این اقامتگاه توریستی در حومه ی هیوگو، یکی از شهرهای کشور ژاپن (Japan) ساخته شده است. چیزی در حدود 650 متر مربع مساحت داردو  همین چند هفته پیش افتتاح شده است. یعنی در اوایل سال 2022 میلادی!

اقامتگاه ZEN Wellness SEINEI می تواند یک مقصد ایده آل برای علاقمندان به یوگا و مدیتیشن باشد. چرا که تیم معماران آن تلاش کردند اصول و الزامات مراقبه را در طراحی و ساختار ساختمان منعکس نمایند. به علاوه، موقعیت جغرافیایی این اقامتگاه، یعنی قرار گرفتنش در یکی از حومه های آرام و کم ترافیک هیوگو می تواند برگ برنده ی آن باشد. چرا که همین موقعیت جغرافیایی، علاقمندان را به حضور در ZEN Wellness SEINEI و غوطه ور شدن در آرامش و افکار مقبت ترغیب می کند.

اقامتگاه ZEN Wellness SEINEI

اقامتگاه ZEN Wellness SEINEI
نمایی از ZEN Wellness SEINEI

اقامتگاه ZEN Wellness SEINEI

 

کانسپت طراحی

می دانید اصلی ترین نکته ای که پیش، حین و بعد از طراحی ساختمان، مدنظر تیم شیگرو بان قرار داشت، چه بود؟ آن ها می خواستند تعادل را به هسته ی مرکزی کارشان تبدیل کنند. به همین دلیل، دو ستون فولادی در این ساختمان خودنمایی می کنند. حتی شاید ادعای گزافی نباشد اگر این دو ستون را به عنوان اصلی ترین عناصر ساختاری ZEN Wellness SEINEI به شما معرفی کرد. اما جز فولاد، متریال دیگری هم در ساخت این مجموعه ی آرامش بخش نقش داشتند. مهم ترینِ آن ها، چوب بود.

متریال طبیعی پالت ZEN Wellness SEINEI، قاب پنجره های چوبی اش، ستون ها، تیر ها و … همگی توانستند در تعادلی دلنشین را ایجاد و اندیشه ها و آرما های مالک مجموعه را بازتاب دهند.

اقامتگاه ZEN Wellness SEINEI
فضاهای داخلی ZEN Wellness SEINEI

اقامتگاه ZEN Wellness SEINEIرعایت سبک و ترند در طراحی و اجرای دقیق و جز به جزء ایده، می تواند به چنین سازه های جذاب و خلاقانه منجر شود. اگر شما جزو علاقمندان به دنیای معماری و همچنین طراحی به ویژه با نرم افزارهای مدرنی مانند رویت هستید، می توانید با دوره آموزش رویت در آرک پرو، به خود را به بالاترین سطح برسانید.

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + دو =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
33

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
61

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
786

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1658

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2282

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2081

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1266