پرش به محتوا
خانه پینار

خانه پینار ؛ لذت طراحی با کمک طبیعت

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پروخانه پینار (Pinar house) در حومه ی شهر زاپوپان واقع در کشور مکزیک (Mexico) ساخته شده است. منطقه ای که خانه را در بر گرفته، جنگلی و سرسبز است. به همین دلیل، می توان ادعا کرد که در بین مردم شهر بسیار محبوب می باشد. به هر روی، مسئولیت طراحی و اجرای این ساختمان مسکونی را تیمی از معماران کمپانی معماری V Taller بر عهده گرفتند. آن ها تلاش کردند که این خانه را به پناهگاهی امن برای به آرامش رسیدن ساکنینش تبدیل کنند. در ادامه ی این مطلب، مروری کوتاه خواهیم داشت بر مهم ترین جنبه های زبان معماری پروژه خانه پینار! چرا که می خواهیم به شما نشان دهیم که تیم معماران تا چه حد در برآورده کردن اهدافشان موفق عمل کردند. پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

خانه پینار

خانه پینار
خانه پینار

خانه پینار

 

آشنایی با ساختار خانه پینار

تیم معماران V Taller تلاش کردند که طرح خانه را با توپوگرافی سایت منطبق نمایند. اما در این مسیر، مجبور به اخذ تصمیماتی گاه ناخوشایند شدند. می پرسید چه تصمیماتی؟ بد نیست بدانید که در جریان ساخت این خانه، یکی از درختان موجود در سایت پروژه حذف شد. اما در مقابل، تیم معماران سیاست شفافیت حداکثری را در پیش گرفتند. به این ترتیب، مرزهای بین ساختمان و فضاهای خارجی اش به طرز شگفت انگیزی کمرنگ شده است.

البته، لازم است اشاره کنیم که ساختار این خانه، به شدت پویا و منطبق با نیازهای روزانه ی ساکنینش طراحی شده است. به زبان ساده تر، جنگل همجوار با سایت این پروژه به شکلی پویا و بسیار تحسین برانگیز توانسته است با فضاهای خانوادگی و عمومی خانه، یکی شود. از سوی دیگر، همین جنگل با درختان پر شاخ و برگش، توانسته است از حریم خصوصی اتاق های خواب خانه پینار را به بهترین شکل ممکن محافظت نماید.

خانه پینار

خانه پینار
نمایی از خانه پینار

خانه پینار

 

مهم ترین ویژگی های زبان معماری خانه پینار

احتمالاً شما هم با ما موافقید که ساختمانی در چنین موقعیت و جایگاهی باید دائماً در حال تغییر باشد. عمده ی این تغییرات با هدف به روز رسانی وضعیت موجود انجام خواهند شد. به علاوه، تیم معماران کانال ها و شیب هایی زیادی را در سرتاسر سایت این پروژه جانمایی کردند. این کانال ها و شیب ها یک فایده ی مهم دارند. آن ها می توانند بستری امن و در عین حال زیبا را برای لذت بردن از مواهب طبیعی، همچون باران، فراهم آورند.

خانه پینار
پلان خانه

 

خانه پینار
مقطع خانه

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *