عضویت

پناهگاه ال نیدو ؛ آشیانه ای متناسب با شرایط محیطی حومه شهر

زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1401تعداد بازدید : 473 دسته بندی : دنیای معماری

معماری متناسب با حومه شهر

پروژه پناهگاه ال نیدو در مرکز صحرای بزرگ پرو اجرا شده است. در حقیقت، این ساختمان 60 متر مربعی در بین مناطق لورین و پاچاکاماک، یعنی جایی در حومه ی جنوبی شهر لیما قرار دارد. اینجا، دره ای وسیع و حاصلخیز است. درست به همین دلیل هم، همواره مورد توجه مردم کشور پرو قرار داشته!در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین ویژگی های زبان معماری پناهگاه ال نیدو آشنا کنیم. پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

پناهگاه ال نیدو

پناهگاه ال نیدو
پناهگاه ال نیدو

پناهگاه ال نیدو

 

نور در ساختار خانه

پیش از هر چیزی، بد نیست اشاره کنیم که این ساختمان را تیمی از معماران کمپانی معماری Carlos Pastor طراحی و اجرا کرده اند. از سوی دیگر، نباید ناگفته بماند که ال نیدو به یک بانوی ورزشکار تعلق دارد. مالک این خانه، یکی از ورزشکاران حرفه ای کشور پرو در رشته دوچرخه سواری کوهستان به شمار می آید. از سوی دیگر، او یک عکاس پر آوازه نیز هست. به همین دلیل، می توان ادعا کرد که این خانه، پناهگاهی امن و مطمئن برای ورزش و عکاسی او خواهد بود.

یکی از مهم ترین ویژگی ها زبان معماری و ساختار این خانه، بهره مندی حداکثری از نور خورشید است. به علاوه، جهت گیری ساختمان نیز به گونه ای است که تمامی فضاهای داخلی آن، همواره از هوای تازه و تهویه ی مطبوع برخوردار خواهند بود.

پناهگاه ال نیدو
فضاهای داخلی پناهگاه ال نیدو

پناهگاه ال نیدو

 

سازماندهی در فضاهای کوچک

در این ساختمان مسکونی، یک شیب فضایی ایجاد شده است. این شیب، فضاهای عمومی و خصوصی خانه را از هم جدا می کند. علاوه بر این، سیستم سازه ای این پروژه، بسیار سبک و کارآمد است. در توضیح ویژگی های برجسته ی آن می توان به وجود پانل هایی چوبی اشاره کرد که می توانند وظیفه ی عایق بندی را به خوبی بر دوش بکشند.

می دانید که آب و هوای پرو چگونه است؟ در آنجا تابستان بسیار کوتاه و زمستان، طولانی و مرطوب می باشد. به همین دلیل، تیم معماران تصمیم گرفتند که از گیاهان به عنوان بخشی از سیستم سازه ای پروژه استفاده کنند. در واقع، طبیعت و عناصر طبیعی زبان معماری این ساختمان مسکونی را تکمیل می کنند. بنابراین، می توان اینجا را نه فقط یک پناهگاه که لانه ای متناسب با شرایط محیطی هم دانست.

پناهگاه ال نیدو

پناهگاه ال نیدو
پلان خانه

 

پناهگاه ال نیدو
مقطع خانه

استفاده از چوپ به عنوان عایق بندی و استفاده بهینه از متراژ قابل سکونت، باعث شده تا این خانه به بهترین شکل ممکن ساخته شود. با در اختیار داشتن خلاقیت و استفاده از درست از متریال ها، یک معمار چنین اثر زیبایی را خلق میکند. شما نیز می توانید با شورع دوره آموزش رویت به جمع معمارهای برجسته و به طور کلی حوزه معماری وارد شوید.

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 10 =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
33

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
61

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
786

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1658

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2282

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2081

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1266