پرش به محتوا
دفتر کار The Courtyard

دفتر کار The Courtyard ؛ داستان تولد یک ساختمان اداری متفاوت

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرودفتر کار The Courtyard، یک فضای اداری خطی است که به صورتی اورگانیک و در میانه یک حیاط محوطه سازی شده قرار دارد. این ساختمان اداری، چهار سطح مختلف دارد و در ضلع های جنوب غربی و شمال شرقی سایت پروژه جانمایی شده است. مسئولیت طراحی و اجرای The Courtyard با تیمی از معماران کمپانی معماری Sanjay Puri بود. آن ها این ساختمان 8200 متر مربعی را در اواسط سال 2020 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، مروری کوتاه خواهیم داشت بر مهم ترین جنبه های زبان معماری دفتر کار The Courtyard! پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

دفتر کار The Courtyard

دفتر کار The Courtyard
دفتر کار The Courtyard

دفتر کار The Courtyard

 

نگاهی دقیق تر به ریشه ها و ساختار دفتر کار The Courtyard

پیش از هر چیز، بهتر است اشاره کنیم که این ساختمان در رای پور، یکی از شهرهای کشور هند (India) ساخته شده است. یادتان می آید که کمی قبل تر به شما گفتیم که ساختمان از جنوب غربی به شمال شرقی سایت پروژه کشیده شده است؟ این طرح جذاب و تماشایی، به تولد حجم های منحصر به فردی انجامیده است. در حقیقت، فرم ساختمان امکان تماس بصری بین طبقات اداری، کافه تریا و کتابخانه ی ساختمان The Courtyard را فراهم کرده است. شما هم مثل ما موافقید که چنین طرح هایی می توانند فضاهای خشک و سنگین اداری را اندکی تلطیف کنند و به فضاهای کار پویایی دلپذیری هدیه دهند؟

دفتر کار The Courtyard

دفتر کار The Courtyard
نمایی از دفتر کار The Courtyard

دفتر کار The Courtyard

 

آشنایی با سازماندهی فضایی ساختمان اداری The Courtyard

جهت گیری این ساختمان اداری، یک جهت گیری خاص و بسیار کاربردی است. می پرسید چطور؟ بگذارید ساده بگوییم. به لطف این جهت گیری، نور خورشید می تواند راه خود را در تمام طول روز به تمامی فضاهای داخلی هموار کند. به این ترتیب، می توان ادعا کرد که ساختمان از نظر مصرف انرژی در رده ی مطلوبی قرار خواهد گرفت. یعنی در زمستان، نیاز چندانی به وسایل گرمازا نخواهد داشت.

از سوی دیگر، تلفیق هوشمندانه ی فضاهای باز و بسته ی این ساختمان اداری توانسته است فضاهای کاری کاربردی و پایداری را خلق کند. این فضاها به شدت مولد و خلاقانه هستند. علاوه بر این، برای افزایش راحتی شان نیازی به مصرف مقادیر قابل توجهی از انرژی نیست.

دفتر کار The Courtyard
پلان دفتر کار

 

دفتر کار The Courtyard
مقطع دفتر کار

 

دفتر کار The Courtyard
سایت پلان دفتر کار

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.