عضویت

خانه خیابان دوم ؛ طرحی فروتنانه در محبوب ترین محله مسکونی مونترال

خانه خیابان دوم
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1401تعداد بازدید : 373 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پروخانه خیابان دوم در بخش شرقی یکی از محلات شهر مونترال کانادا (Canada)، به نام Rosemont-La-Petite-Patrie ساخته شده است. جالب است بدانید که این محله، پیشینه ای صنعتی دارد. یعنی، در اوایل قرن بیستم و پس از ورود راه آهن به شهر مونترال، در نزدیکی ایستگاه راه آهن آن زمان ساخته شده است. به هر روی، حالا دیگر اینجا میراثی با ارزش برای شهر به شمار می آید. به علاوه، یکی از آرام ترین، محبوب ترین و جذاب ترین انتخاب های مردم مونترال برای زندگی خانوادگی نیز هست. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین جنبه های پروژه طراحی و اجرای خانه خیابان دوم، جدیدترین ستاره ی این محله ی محبوب، آشنا خواهیم کرد. پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

خانه خیابان دوم

خانه خیابان دوم
خانه خیابان دوم

خانه خیابان دوم

 

آشنایی با ساختار و ریشه های خانه خیابان دوم

بد نیست بدانید که مسئولیت طراحی و اجرای این خانه بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Microclimat بود. آن ها تصمیم گرفتند که پیش از بر روی کاغذ آوردن هر ایده ای، تمامی زوایا و خفایای سایت پروژه را به دقت بررسی کنند. به همین دلیل، توانستند لیستی منسجم از فرصت ها و محدودیت های فضایی موجود در سایت خانه خیابان دوم را گردآوری نمایند. این لیست، به مهم ترین ابزار معماران در مسیر ساخت اقامتگاهی دلپذیر و انعطاف پذیر تبدیل شد.

نتیجه ی این تحقیقات، تولد خانه ی سه طبقه ای به مساحت 235 متر مربع است. این خانه، در مقایسه با سایر خانه های حومه شهری، مزایای زیادی دارد. مثلاً می توان به یک استودیوی کاری مستقل و کوچک در زیرزمین ساختمان اشاره کرد. در حقیقت، خانه خیابان دوم از به هم پیوستن تعدادی حجم مختلف و نیمه مستقل، ساخته شده است.

خانه خیابان دوم

خانه خیابان دوم
نمای خانه 

خانه خیابان دوم

 

مروری بر مهم ترین چالش های پیش روی معماران خانه خیابان دوم

ساکنین این خانه، علاقه ی زیادی به ساختار شکنی نداشتند. آن ها می خواستند از طرحی محتاطانه و فروتنانه بهره مند شوند. به زبان ساده تر، هم حریم خصوصی خود را ارزشمند می شمردند، هم می خواستند که با فضاهای خارجی، رابطه ای صمیمانه را برقرار نمایند. به همین دلیل، حجم هایی کشویی توانستند محیط های مختلفی را ایجاد نمایند. البته، فصل مشترک تمامی این حجم ها، اتصال مستقیم به فضاهای خارجی می باشد.

صادقانه بگوییم! با زندگی در خانه خیابان دوم، می توان زندگی روزانه در تمامی فضاهای داخلی و خارجی را تجربه کرد.

خانه خیابان دوم
پلان خانه

 

خانه خیابان دوم
مقطع خانه

 

 

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 5 =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
33

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
61

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
786

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1658

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2282

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2081

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1266