عضویت

خانه Morro da Mantiego ؛ تجسم رویای زندگی روستایی برای خانواده ای شهری

خانه Morro da Mantiego
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1401تعداد بازدید : 503 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پروساختمان مسکونی Morro da Mantiego در حومه ی توپاندی، یکی از شهرهای کوچک اما زیبای کشور برزیل (Brazil) ساخته شده است. اینجا، فقط 75 متر مربع مساحت دارد. اما در هر سانتی متر آن، جلوه های هنر و خلاقیت تیم معماران کمپانی معماری LEIVA به چشم می خورد. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را به تماشای مهم ترین جنبه های معماری خانه Morro da Mantiego مهمان کنیم. پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

خانه Morro da Mantiego

خانه Morro da Mantiego
خانه Morro da Mantiego

خانه Morro da Mantiego

 

نگاهی به ساختار خانه Morro da Mantiego

این خانه مساحت آنچنان زیادی ندارد. اما به لطف هنرمندی معمارانش، بسیار کاربردی از آب در آمده است. در حقیقت، می توان ادعا که Morro da Mantiego تجسم عینی رویاهای مالکینش می باشد. حالا دیگر این خانواده ی خوشبخت، آشیانه ای امن و مطمئن را در اختیار دارند. پس می توانند هر از چند گاهی، شلوغی های شهر را رها کنند و اندکی در آغوش طبیعت، بیارامند. شاید شما هم مثل ما به وجد بیایید اگر بفهمید که می توان در پاسیوی خانه نشست و به آواز پرندگان گوش داد. علاوه بر این، فرصت تنفس هوای پاک و سالم، یکی از مهم ترین موهبت هایی است که با اقامت در Morro da Mantiego به این خانواده عطا شده است.

کار طراحی خانه Morro da Mantiego با برگزاری جلسات هم اندیشی آغاز شد. در این جلسات، کارفرما از رویاهایش می گفت و تیم معماران، آن ها را به روی کاغذ می آوردند. در نهایت، تصمیم بر این شد که ساختمان، به دو بخش تقسیم شود. یکی برای جانمایی فضاهای عمومی و خانوادگی، دیگری هم برای جانمایی فضاهای خصوصی مختص به هر کدام از اعضای خانواده.

خانه Morro da Mantiego

خانه Morro da Mantiego
نمای Morro da Mantiego

خانه Morro da Mantiego

 

مهم ترین ویژگی خانه Morro da Mantiego چیست؟

شاید مهم ترین ویژگی ساختاری این ساختمان مسکونی، لبریز بودن از نور طبیعی باشد. پنجره های عریض و طویل این خانه می توانند اشعه های گرمابخش و آرامش آفرین نور خورشید را به تمامی زوایا و خفایای فضاهای داخلی بکشانند. هیچ می دانید که این ویژگی، در موقعیت سرد و کوهستانی این منطقه از برزیل، چه موهبت بزرگی به شمار می آید؟

اما یکی دیگر از مهم ترین جذابیت های این خانه، استفاده ی هنرمندانه از متریال آجر است. آجر می تواند باعث صرفه جویی در مصرف انرژی شود. چرا که دمای هوای فضاهای داخلی را تا چند درجه افزایش خواهد داد.

خانه Morro da Mantiego

خانه Morro da Mantiego
دیاکرام خانه

 

خانه Morro da Mantiego
مدل خانه

 

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − پانزده =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
33

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
61

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
786

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1658

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2282

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2081

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1266