پرش به محتوا
خانه Morro da Mantiego

خانه Morro da Mantiego ؛ تجسم رویای زندگی روستایی برای خانواده ای شهری

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پروساختمان مسکونی Morro da Mantiego در حومه ی توپاندی، یکی از شهرهای کوچک اما زیبای کشور برزیل (Brazil) ساخته شده است. اینجا، فقط 75 متر مربع مساحت دارد. اما در هر سانتی متر آن، جلوه های هنر و خلاقیت تیم معماران کمپانی معماری LEIVA به چشم می خورد. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را به تماشای مهم ترین جنبه های معماری خانه Morro da Mantiego مهمان کنیم. پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

خانه Morro da Mantiego

خانه Morro da Mantiego
خانه Morro da Mantiego

خانه Morro da Mantiego

 

نگاهی به ساختار خانه Morro da Mantiego

این خانه مساحت آنچنان زیادی ندارد. اما به لطف هنرمندی معمارانش، بسیار کاربردی از آب در آمده است. در حقیقت، می توان ادعا که Morro da Mantiego تجسم عینی رویاهای مالکینش می باشد. حالا دیگر این خانواده ی خوشبخت، آشیانه ای امن و مطمئن را در اختیار دارند. پس می توانند هر از چند گاهی، شلوغی های شهر را رها کنند و اندکی در آغوش طبیعت، بیارامند. شاید شما هم مثل ما به وجد بیایید اگر بفهمید که می توان در پاسیوی خانه نشست و به آواز پرندگان گوش داد. علاوه بر این، فرصت تنفس هوای پاک و سالم، یکی از مهم ترین موهبت هایی است که با اقامت در Morro da Mantiego به این خانواده عطا شده است.

کار طراحی خانه Morro da Mantiego با برگزاری جلسات هم اندیشی آغاز شد. در این جلسات، کارفرما از رویاهایش می گفت و تیم معماران، آن ها را به روی کاغذ می آوردند. در نهایت، تصمیم بر این شد که ساختمان، به دو بخش تقسیم شود. یکی برای جانمایی فضاهای عمومی و خانوادگی، دیگری هم برای جانمایی فضاهای خصوصی مختص به هر کدام از اعضای خانواده.

خانه Morro da Mantiego

خانه Morro da Mantiego
نمای Morro da Mantiego

خانه Morro da Mantiego

 

مهم ترین ویژگی خانه Morro da Mantiego چیست؟

شاید مهم ترین ویژگی ساختاری این ساختمان مسکونی، لبریز بودن از نور طبیعی باشد. پنجره های عریض و طویل این خانه می توانند اشعه های گرمابخش و آرامش آفرین نور خورشید را به تمامی زوایا و خفایای فضاهای داخلی بکشانند. هیچ می دانید که این ویژگی، در موقعیت سرد و کوهستانی این منطقه از برزیل، چه موهبت بزرگی به شمار می آید؟

اما یکی دیگر از مهم ترین جذابیت های این خانه، استفاده ی هنرمندانه از متریال آجر است. آجر می تواند باعث صرفه جویی در مصرف انرژی شود. چرا که دمای هوای فضاهای داخلی را تا چند درجه افزایش خواهد داد.

خانه Morro da Mantiego

خانه Morro da Mantiego
دیاکرام خانه

 

خانه Morro da Mantiego
مدل خانه

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه