پرش به محتوا
ساختمان Klee

ساختمان Klee ؛ نمادی برای موفقیت توسعه های مسکونی برزیل

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پروساختمان Klee در یکی از محلات مسکونی شهر کوریتیبا، واقع در کشور برزیل (Brazil) ساخته شده است. پروژه Klee را می توان به عنوان یکی از موفق ترین و معتبرترین ثمرات برنامه توسعه ی مسکونی این شهر به شما معرفی کرد. اما شاید از خودتان بپرسید که چه چیزی این ساختمان آپارتمانی را از سایر پروژه های مسکونی متمایز می کند. به همین دلیل و در ادامه ی این مطلب، تصمیم گرفته ایم که شما را با مهم ترین جنبه های زبان معماری ساختمان Klee آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

ساختمان Klee

ساختمان Klee
ساختمان مسکونی Klee

ساختمان Klee

 

ریشه ها و ساختار ساختمان Klee چطور شکل گرفتند؟

پیش از هر چیز، بد نیست اگر به سازندگان این ساختمان مسکونی اشاره کنیم. Klee را تیمی از معماران کمپانی معماری Solo و در زمینی به مساحت 2300 مترمربع طراحی کردند. از نظر موقعیتی، این ساختمان در یکی از آرام ترین و کم ترافیک ترین خیابان های شهر (خیابانی به نام خوزه کارلو) جای گرفته است. به علاوه، باید به شما بگوییم که ساختمان ما، فقط یک بلوک شهری با خیابان اصلی منطقه فاصله دارد. این یعنی دسترسی آسان و سریع به تمامی امکانات منطقه برای ساکنین آپارتمان های Klee فراهم است.

ساختمان Klee

ساختمان Klee
نمایی از آپارتمان های Klee

ساختمان Klee

 

آشنایی با سازماندهی فضایی ساختمان Klee

ساختمان Klee چهار و نیم طبقه دارد. اما در این طبقات، 23 واحد آپارتمانی جای گرفته اند. از سوی دیگر، بد نیست بدانید که این واحدها، مقیاس های مختلفی دارند و می توانند طیف وسیعی از خانواده های کوریتیبایی را در خود جای بدهند. برخی یک خوابه هستند، گروهی دیگر دو خوابه! چند واحد سه خوابه نیز در این مجموعه به چشم می خورند.

اما مهم ترین تمهیدی که تیم معماران این پروژه اندیشیدند به فضاهای سبز ساختمان مربوط می شود. تقریباً می توان ادعا کرد که تمامی واحدهای آپارتمانی Klee  با کمک گرفتن از گیاهان سبز، غنی شده اند. به علاوه، در امتداد نمای اصلی آپارتمان های سه خوابه، یک چشم انداز از نخلستان همجوار با سایت پروژه دیده خواهد شد. در نتیجه، می توان ادعا کرد که ساختمان Klee ساختمانی سبز، پایدار و دوستدار محیط زیست هم می باشد.

اما بگذارید به عنوان آخرین نکته، از جذاب ترین عناصر ساختمان Klee پرده برداریم. اگر از ما بپرسید، به شما خواهیم گفت که جذاب ترین عناصر این پروژه، بالکن های آن هستند. این بالکن ها در تمام طول آپارتمان می چرخند و توانسته اند هویت منحصر به فردی را به مجموعه ببخشند.

ساختمان Klee
پلان ساختمان

 

ساختمان Klee
مقطع ساختمان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *