پرش به محتوا
خانه بتنی

خانه بتنی ؛ ساختمان اولین ها در جهان معماری معاصر

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پروخانه بتنی (Concrete house) جنبه ای ملایم، لطیف و کاملاً منسجم از متریال بتن را به نمایش می گذارد. این خانه، در لوئس، یکی از شهرک های مسکونی کشور انگلستان (England) ساخته شده است. براساس طبقه بندی های مرسوم در جهان معماری، خانه بتنی را می توان به عنوان یک خانه ی خانوادگی به شما معرفی کرد. اینجا سرشار از نور طبیعی است و با مبلمانی برآمده از طرح های میانه ی قرن بیستم دکور شده است. به علاوه، سبزی و طراوات گیاهان، از مهم ترین مشخصه های ساختمان می باشد. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که نگاهی دقیق تر بیندازیم به آنچه که خانه بتنی را از سایر همتایانش متمایز کرده است. پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

خانه بتنی

خانه بتنی
نمای خانه

خانه بتنی

 

آشنایی با سطوح و ساختار خانه بتنی

این خانه را تیمی از معماران ورکشاپ معماری Raw طراحی کرده اند. آن ها این ساختمان مسکونی را با کمک متریال بتن، اتصالاتی فولادی (البته از نوع صنعتی)، عتیقه های چرمی و گنجینه های شخصی مالکین ساختمان ساختند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که هم نشینی این متریال به ظاهر بی ربط به هم، چه اثر هنرمندانه ای را خلق کرده است. آن ها می توانند براساس میزان و شدت تابش نور، تغییر رنگ بدهند. و بر همان اساس نیز به محیط خود عمق و بافتی منحصر به فرد خواهند بخشید.

خانه بتنی

خانه بتنی
فضاهای داخلی خانه

خانه بتنی

 

خانه بتنی، ساختمان اولین ها

بد نیست بدانید که خانه ی بتنی، نخستین ساختمانی در جهان است که از بتن تقویت شده با الیاف پیشرفته ساخته شده است. این ماده، هم ضد ترک است، هم بسیار بادوام. علاوه بر این، محققان دانشگاه زوریخ، سالهاست که بر روی خواص حرارتی آن تحقیق می کنند!

اما ممکن است از خودتان بپرسید که ترکیب الیاف بتنی یعنی چه؟ بگذارید ما به شما بگوییم. این ترکیب برای استحکام بخشیدن به سازه یا نگهداشتن آن، به میله های فولادی تقویت شده نیازی ندارد. در حقیقت، می توان ادعا کرد که خانه بتنی، نخستین ساختمان مسکونی جهان است که در دیوارهای آن هیچ میلگردی به چشم نمی خورد.

خانه بتنی

خانه بتنی
ارتفاع خانه

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *