پرش به محتوا
خانه ای در رولدان

خانه ای در رولدان ؛ رویایی که به دور یک درخت پا گرفت

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پروخانه ای در رولدان، در یک منطقه ی حومه ی شهری روزاریوی آرژانتین (Argentina) بنا شده است. بگذارید دقیق تر بگوییم! محله ای که خانه ای در رولدان را در آغوش گرفته، تا همین چند سال پیش فاصله ی زیادی تا مرکز شهر داشت! بر همین اساس، آنچنان که باید و شاید، در بین مردم محبوب نبود. تا اینکه پیشرفت های شهری، باعث رونق گرفتن محله گشت و کم کم، خانه های زیادی در آن ساخته شدند! در ادامه ی این مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین ویژگی های زبان معماری خانه ای در رولدان! پس لطفاً تا انتهای این مسیر، با ما همراه باشید.

خانه ای در رولدان

خانه ای در رولدان
خانه رولدان

خانه ای در رولدان

 

ساختار و ریشه های خانه ای در رولدان چطور شکل گرفتند؟

این خانه را تیمی از معماران کمپانی معماری Leo Rota ساخته اند! اگر از مساحت خانه بپرسید، باید بگوییم چیزی در حدود 140 متر مربع! اما اجازه بدهید که نکته ی جالبی را با شما در میان بگذاریم! خانه ای در رولدان برای پر و بال دادن به یک رویا شکل گرفت! رویای زندگی در کنار درختی که برای چندین دهه در سایت پروژه با قامتی راست، سر به آسمان ساییده بود!

این خانه، درست مثل سایر خانه های منطقه، سقفی فلزی و نمایی رو به خیابان دارد. سطح این ساختمان مسکونی، به دو بخش تقسیم شده است. یکی فضایی برای استراحت است و ابعاد بزرگی ندارد. این فضا، رو به خیابان همجوار با سایت دارد. دیگری (همان سطح دوم) منطقه ای کاملاً اجتماعی است و عمده ی مساحت خانه را به خود اختصاص داده است. این سطح، دقیقاً جایی است که اعضای خانواده زندگی روزمره ی خود را در آن می گذرانند.

خانه ای در رولدان

خانه ای در رولدان
طراحی داخلی خانه

خانه ای در رولدان

 

نگاهی دقیق تر به سازماندهی فضاهای خانه ای در رولدان

تیم معماران این پروژه تصمیم گرفتند که ساخت و ساز را به صورت فشرده اجرا کنند! می دانید چرا؟ چون می خواستند در جبهه ی عقبی سایت پروژه، جا برای یک حیاط باقی بماند. از سوی دیگر، تمامی فضاهای داخلی این خانه می توانند هوای تازه و نور خورشید را به خود جذب بکنند. پس دیگر هیچ نگرانی ای هم از بابت تصفیه ی هوا باقی نخواهد ماند.

خانه ای در رولدان
پلان خانه

 

خانه ای در رولدان
مقطع خانه

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *