عضویت

خانه Alone ؛ قدرت صنعت معماری در تولید فضاهای کوچک اما هنوز کاربردی

خانه Alone
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1401تعداد بازدید : 388 دسته بندی : دنیای معماری

معماری مینیمال در فضای کوچک

خانه Alone را می توان به عنوان یکی از محصولات شگفت انگیز صنعت معماری ویتنام (Vietnam) به شما معرفی کرد. این ساختمان مسکونی، در هوشی مین، بزرگ ترین و همزمان تاریخی ترین شهر این کشور ساخته شده است! حدوداً 48 متر مربع مساحت دارد و حاصل هنرمندی و خلاقیت تیمی از معماران کمپانی معماری Story می باشد. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که قدرت معماری در طراحی فضاهای کوچک اما عملکردی را به شما نشان دهیم. پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

خانه Alone

خانه Alone
خانه Alone

خانه Alone

 

نگاهی به ریشه های خانه Alone

پیش از هر چیز باید بگوییم که مالک این خانه، یک مرد جوان و مجرد است. او از تیم معماران، انتظارات زیادی نداشت. فقط می خواست که خانه ای برای به آرامش رسیدن داشته باشد. البته، باید به شما توضیح دهیم که هوشی مین، یکی از شهرهای گران و لوکس کشور ویتنام به شمار می آید. بر همین اساس، می توان به خوبی درک کرد که داشتن یک خانه ی شخصی تا چه اندازه برای مالک، مهم بوده است. کاستن از بار فشار اقتصادی ناشی از هزینه های اجاره خانه می تواند هر کسی را راضی نگه دارد!

خانه Alone

خانه Alone
نمای خانه Alone

همچنین در آرک پرو بخوانید: پناهگاه ال نیدو ؛ آشیانه ای متناسب با شرایط محیطی حومه شهر

خانه Alone

 

سازماندهی فضایی خانه

مساحت Alone آنچنان زیاد نیست! پیش تر اشاره کردیم که چیزی در حدود 48 متر مربع می باشد. اما این نقص به لطف هوشمندی و مدیریت خلاقانه ی تیم معماران، کاملاً برطرف شده است. مثلاً بد نیست بدانید که آن ها در جای جای این خانه از آرایه های شیشه ای استفاده کردند. این آرایه ها که غالباً کشویی هم هستند، می توانند فضا را آزادتر و بزرگتر از چیزی که واقعاً هست، نشان دهند. بارزترین مثال این آرایه های خلاقانه، در اتاق نشیمن خانه جانمایی شده است. از سوی دیگر، یکی از جذاب ترین تمهیدات معمارانه ی این پروژه در اتاق خواب خانه اجرا شده است. در اینجا، دریچه هایی رو به آسمان جانمایی شده اند. به این ترتیب، مالک می تواند با تماشای آسمان پرستاره به خواب برود. صبح ها نیز، پیش از هر چیز دیگری، با تابش گرم کننده ی نور خورشید از خواب بیدار خواهد شد. شما دوست دارید در چنین فضایی زندگی کنید؟

خانه Alone

خانه Alone
پلان خانه

در کشور ما پیش آمده که فضای کم مانع حلق خانه هایی با معماری خلاق شود و متراژ بهانه ای برای نداشتن خلاقت شده است. اما اگر معمارهای سایر نقاط دنیا را مشاهده کنید، می یابید که چنین موضوعی می تواند باعث ایچاد خلاقیت مانند خانه فوق شود. اگر قصد شروع به طراحی دارید و نمی دانید از چه نرم افزاری آغاز کنید، دوره آموزش رویت را به شما پیشنهاد می کنیم. بدون داشتن پیش نیاز خاصی با مشاهده این دوره به شکل عالی طراحی را به صورت حرفه ای دنبال و وارد بازار کار شوید.

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 8 =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
33

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
61

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
786

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1658

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2282

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2081

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1266