پرش به محتوا
خانه Alone

خانه Alone ؛ قدرت صنعت معماری در تولید فضاهای کوچک اما هنوز کاربردی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پروخانه Alone را می توان به عنوان یکی از محصولات شگفت انگیز صنعت معماری ویتنام (Vietnam) به شما معرفی کرد. این ساختمان مسکونی، در هوشی مین، بزرگ ترین و همزمان تاریخی ترین شهر این کشور ساخته شده است! حدوداً 48 متر مربع مساحت دارد و حاصل هنرمندی و خلاقیت تیمی از معماران کمپانی معماری Story می باشد. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که قدرت معماری در طراحی فضاهای کوچک اما عملکردی را به شما نشان دهیم. پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

خانه Alone

خانه Alone
خانه Alone

خانه Alone

 

نگاهی به ریشه های خانه Alone

پیش از هر چیز باید بگوییم که مالک این خانه، یک مرد جوان و مجرد است. او از تیم معماران، انتظارات زیادی نداشت. فقط می خواست که خانه ای برای به آرامش رسیدن داشته باشد. البته، باید به شما توضیح دهیم که هوشی مین، یکی از شهرهای گران و لوکس کشور ویتنام به شمار می آید. بر همین اساس، می توان به خوبی درک کرد که داشتن یک خانه ی شخصی تا چه اندازه برای مالک، مهم بوده است. کاستن از بار فشار اقتصادی ناشی از هزینه های اجاره خانه می تواند هر کسی را راضی نگه دارد!

خانه Alone

خانه Alone
نمای خانه Alone

خانه Alone

 

آشنایی با سازماندهی فضایی خانه Alone

مساحت Alone آنچنان زیاد نیست! پیش تر اشاره کردیم که چیزی در حدود 48 متر مربع می باشد. اما این نقص به لطف هوشمندی و مدیریت خلاقانه ی تیم معماران، کاملاً برطرف شده است. مثلاً بد نیست بدانید که آن ها در جای جای این خانه از آرایه های شیشه ای استفاده کردند. این آرایه ها که غالباً کشویی هم هستند، می توانند فضا را آزادتر و بزرگتر از چیزی که واقعاً هست، نشان دهند. بارزترین مثال این آرایه های خلاقانه، در اتاق نشیمن خانه جانمایی شده است.

از سوی دیگر، یکی از جذاب ترین تمهیدات معمارانه ی این پروژه در اتاق خواب خانه اجرا شده است. در اینجا، دریچه هایی رو به آسمان جانمایی شده اند. به این ترتیب، مالک می تواند با تماشای آسمان پرستاره به خواب برود. صبح ها نیز، پیش از هر چیز دیگری، با تابش گرم کننده ی نور خورشید از خواب بیدار خواهد شد. شما دوست دارید در چنین فضایی زندگی کنید؟

خانه Alone

خانه Alone
پلان خانه

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *