پرش به محتوا
پاویون خاطرات تاریخی کلمبیا

پاویون خاطرات تاریخی کلمبیا ؛ روایت گر انسان هایی که جنگ را از سر گذراندند

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پروموزه خاطرات تاریخی کلمبیا در جریان جشنواره کتاب و فرهنگ سال 2018، پاویونی به نام صداهایی برای دگرگونی را برپا کرد. این پاویون با هدف بازگو کردن داستان هایی برپا شده بود که برای مدت مدیدی نادیده انگاشته شده بودند. پاویون خاطرات تاریخی کلمبیا در شهر مدئین قرار گرفته بود. شهری که به صورت رسمی به عنوان دومین شهر بزرگ کشور کلمبیا (Colombia) شناخته می شود و خاستگاه پابلو اسکوبار و کارتل مدئین نیز بوده است! به هر روی، امروز تلاش می کنیم که شما را با مهم ترین جنبه های زبان معماری پاویون خاطرات تاریخی کلمبیا آشنا کنیم. پس لطفاً تا انتهای این مسیر، با ما همراه باشید.

پاویون خاطرات تاریخی کلمبیا

پاویون خاطرات تاریخی کلمبیا
پاویون خاطرات تاریخی

پاویون خاطرات تاریخی کلمبیا

 

ریشه های پاویون خاطرات تاریخی کلمبیا به کجا می رسد؟

اجازه بدهید که کمی در مورد ریشه ها و اهداف واقعی برگزاری این نمایشگاه با شما سخن بگوییم. پاویون خاطرات تاریخی، در واقع یک پیش نمایش بود. پیش نمایشی از آنچه که قرار بود در آینده ای نزدیک به سمع و نظر بازدیدکنندگان موزه خاطرات تاریخی کلمبیا برسد.

پیش تر اشاره کردیم که این پاویون در سال 2018 میلادی و در جریان یک نمایشگاه فرهنگی به نمایش درآمده است. اما در حقیقت، این پیش زمینه ای بود برای بازگشایی نمایشگاه اصلی در سال 2020 میلادی. این نمایشگاه با کمک فیلم ها، کمیک ها، آثار هنری نصب شده، پارچه ها، نقاشی ها، صداها و متن ها، داستان زندگی ده ها و صدها انسان کلمبیایی را روایت می کند.

پاویون خاطرات تاریخی کلمبیا

پاویون خاطرات تاریخی کلمبیا
نمایی از پاویون خاطرات تاریخی

پاویون خاطرات تاریخی کلمبیا

 

موضوع و تم پاویون خاطرات تاریخی کلمبیا چیست؟

جالب است بدانید که داستان های پاویون کلمبیا، غالباً از دل درگیری های مسلحانه بیرون می آیند. به همین دلیل هم بر سه محور اساسی استوارند: زمین، آب و بدن! البته باید به شما اطلاع دهیم که این داستان ها، سیاه و سفید نیستند. آن ها صرفا روایت گر زندگی قربانیان یا مجرمان نیستند. بلکه از انسان ها سخن می گویند! داستان هایی از جوامعی را بازگو می کنند که جنگ را از سر گذرانده اند. و به ما رهبرانی را معرفی می کنند که از زندگی دفاع کرده اند.

پاویون خاطرات تاریخی کلمبیا
پلان پاویون

 

پاویون خاطرات تاریخی کلمبیا
مقطع پاویون

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.