خانه سرخ کوهستانی ؛ احساس غوطه وری بر طبیعت

خانه سرخ کوهستانی
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 10 شهریور 1400تعداد بازدید : 403 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه سرخ کوهستانی در یکی از تپه های شیب دار کوهستان ژانگ ژیاژی (Zhangjiajie)  در کشور چین (China) ساخته شده است. طراحی این عمارت با شکوه، بر عهده ی معمارانی از شرکت معماری SU بود. آن ها، خانه سرخ را با الهام از ویژگی های طبیعی ژانگ ژیانگ طراحی کردند. در واقع، چون نیک بنگرید متوجه خواهید شد که حتی متریال به کار رفته در خانه هم برآمده از محیط طبیعی کوهستان های ژانگ ژیانگ است. این خانه، 1000 متر مربع مساحت دارد و به جای فرمی سخت و خشن، احساس غوطه وری بر تپه را به شما القا خواهد کرد. در ادامه ی این مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین ویژگی های طراحی خانه سرخ کوهستانی. با ما همراه باشید!

خانه سرخ کوهستانی

خانه سرخ کوهستانی
خانه سرخ کوهستانی

خانه سرخ کوهستانی

شعار اصلی تیم معماران این پروژه ساده اما عمیق بود: از متریال محلی استفاده کنیم! اصلی ترین بازیگری که در جریان مراحل طراحی و اجرای خانه سرخ کوهستانی هنرنمایی کرد، سنگ سرخ بود. سنگ های سرخ رنگ، پس از بارش باران، از کوهستان های ژانگ ژیانگ خارج و به سوی رودخانه سرازیر می شوند. به همین دلیل، رنگ مناطق اطراف رودخانه در اکثر روزهای سال سرخ است! به این محیط، رنگ سبز مخملی درختان کاج را هم اضافه کنید. می توانید تصور کنید که با چه محیط رویایی ای مواجه خواهید شد؟

خانه سرخ کوهستانی

خانه سرخ کوهستانی
نمایی از خانه ی سرخ کوهستانی

سوزان سانتاگ را می شناسید؟ همان نویسنده، نظریه پرداز و فعال سیاسی آمریکایی! از میان مشهورترین نوشته های او، می توان به جستار علیه تفسیر اشاره کرد. در این نوشته، او اشاره می کند که شفافیت، هنر است؛ هنری که آزادترین و بالاترین ارزش ها را در خود نهفته دارد. شفافیت برای سوزان سانتاگ به معنی تجربه ی جزئیات است. شاید هم منظور او، رسیدن به درجات بالایی از وضوح باشد. به هر روی، در خانه سرخ کوهستانی، می توان هم شفافیت را تفسیر و هم وضوح را لمس کرد.

خانه سرخ کوهستانی

خانه سرخ کوهستانی
نماسازی خانه سرخ

خانه سرخ کوهستانی

تیم معماران این خانه در تلاش بودند که در بین بافت معماری و زیست بوم منطقه، ارتباطی روشن و واضح برقرار کنند. از سوی دیگر، می خواستند فرم ساختمان، به درک زیبایی شناسانه ی مردم منطقه نزدیک و نزدیک تر شود. به همین دلیل، استراتژی طراحی خود را بر مبنای احترام به سکوت، آرامش، ماندگاری، پایداری و همدلی چیدند. ساختمان خانه سرخ کوهستانی، همچون ملودی ای هماهنگ با طبیعت به نظر می رسد. این ساختمان، زائده ای در کوهستان نیست، بلکه بخشی از پیکره ی آن به شمار می آید.

خانه سرخ کوهستانی
کانسپت دیاگرام خانه

 

خانه سرخ کوهستانی
مدل

 

خانه سرخ کوهستانی
مدل
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + شش =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
24

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
60

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
780

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1650

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2281

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2070

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1260