پرش به محتوا
مهدکودک Schönbühl

مهدکودک Schönbühl ؛ ساختاری انعطاف پذیر، برآمده از چوب و بتن

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرومهدکودک Schönbühl در سئون، یکی از شهرهای کشور سوئیس (Switzerland) ساخته شده است. سایت مستطیلی این ساختمان جذاب و تماشایی، همجوار با جنگلی از درختان نارون است. البته، نباید ناگفته بماند که ساختمان مهدکودک بر بلندای یک تپه ساخته شده است. مسئولیت طراحی و اجرای Schönbühl بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری dolmus بود. آن ها توانستند که با تکیه بر هنر و خلاقیتشان، فضایی انعطاف پذیر، مجهز و بسیار کاربردی را خلق کنند. در ادامه ی این مطلب، به شما نشان خواهیم داد که چطور می توان محیط یک مهدکودک را با کمک گرفتن از سطوح ارتفاعی و الهام گرفتن از طبیعت، طراحی نمود. پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

مهدکودک Schönbühl

مهدکودک Schönbühl
مهدکودک Schönbühl

مهدکودک Schönbühl

 

نگاهی به ساختار کلی مهدکودک Schönbühl

پیش تر اشاره کردیم که ساختمان Schönbühl انعطاف پذیر و کاربردی است. اما از کجا می توان به این نتیجه رسید؟ بیایید که در کنار همدیگر، نگاهی بیندازیم به ساختار کلی مهدکودک! در اینجا، اتاق های اداری، عمومی و فرعی در سطوح میانی و داخلی مجموعه جای گرفته اند. به این ترتیب، اتاق های اصلی Schönbühl در گرادگرد مجموعه جانمایی شده اند. به این ترتیب، از یک سیستم سه طرفه ی تامین نور طبیعی بهره مند خواهند شد.

اما اجازه بدهید کمی هم در مورد مشخصات فنی مهدکودک Schönbühl با شما سخن بگوییم. مهم ترین متریالی که در ساخت این ساختمان به کار رفت، بتن مسلح است. از سوی دیگر، می توان حضور یک اسکلت چوبی را نیز در مجموعه، احساس کرد. به علاوه، تمامی دیوارهای داخلی Schönbühl ساختاری کاملاً سبک وزن دارند.

مهدکودک Schönbühl

مهدکودک Schönbühl

 

مروری بر ساختار فضایی مهدکودک  Schönbühl

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که دو مسیر منحنی، می توانند کودکان را به سمت حیاط مهدکودک هدایت نمایند. به علاوه، یک پارکینگ اتومبیل و یک پارکینگ دوچرخه نیز در این ساختمان گنجانده شده اند.

از همه مهم تر، طراحی و جانمایی یک کلاس درس فضای باز در Schönbühl است. این کلاس در همسایگی یک منطقه ی بازی جای گرفته است و با کمک درختان پر شاخ و برگ، سایه دار شده است. به همین دلیل، کودکان می توانند به راحتی در آنجا بنشینند و آموزش ببینند.

مهدکودک Schönbühl
پلان مهدکودک

 

مهدکودک Schönbühl
مقطع مهدکودک

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.