عضویت

دانشگاه هنر هلسینکی ؛ زبان معماری در خدمت پرورش قدرت خلاقیت

دانشگاه هنر هلسینکی
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1401تعداد بازدید : 394 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : ساختمان جدید دانشگاه هنر هلسینکی توانسته است امکاناتی استثنایی را به دانشجویان، اساتید و کارکنان این مجموعه هدیه دهد. بیایید از جنبه ی معمارانه نیز به این ساختمان نگاه کنیم. در این صورت در خواهیم یافت که زبان معماری دانشگاه جدید هنر پایتخت کشور فنلاند (Finland) زبانی ستودنی و بسیار متمایز می باشد. این ساختمان، توانسته است به تاریخ محله و شهر خود وفادار بماند. در عین حال، یکی از پرچمداران معماری متناسب با سبک زندگی جوانان در عصر حاضر نیز هست. در ادامه این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را به تماشای گوشه و کنار این دانشگاه، مهمان کنیم. پس لطفاً تا انتهای این سفر مجازی کوتاه اما فراموش نشدنی، با ما همراه باشید.

دانشگاه هنر هلسینکی

دانشگاه هنر هلسینکی
دانشگاه هنر هلسینکی

دانشگاه هنر هلسینکی

 

آشنایی با ریشه ها و ساختار دانشکده هنر هلسینکی

پیش از هر چیز، بهتر است اشاره کنیم که این ساختمان آموزشی، چیزی در حدود 13 هزار مترمربع مساحت دارد. مسئولیت طراحی و اجرایش هم بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری JKMM بوده است. این معماران خلاق و خوش ذوق توانستند که با موفقیت، فضاهایی سخاوتمندانه با نورگیری عالی و وضوح بالارا خلق کنند.

از سوی دیگر، شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که زبان معماری این پروژه، حول محور مفهوم انعطاف پذیری تدوین شد. می پرسید چطور؟ ساده بگوییم. تیم معماران توانستند فضاهایی اشتراکی را طراحی نمایند. این فضاها، کاربردهای متنوع و متعددی دارند و می توانند طیف وسیعی از نیازهای یک دانشجوی هنر را پوشش دهند. فقط کافیست کمی تلاش و خلاقیت به خرج داد. به این ترتیب، از دل فضاهای متعدد دانشگاه هنر هلسینکی، کاربردهای مختلفی را بیرون کشیده خواهد شد. بنابراین، می توان ادعا کرد که معماری معاصر توانسته است مسیر را برای بروز و ظهور تلاش های خلاقانه، هموار کند.

دانشگاه هنر هلسینکی

دانشگاه هنر هلسینکی
نمایی از فضاهای دانشگاه هنر هلسینکی

دانشگاه هنر هلسینکی

 

نگاهی دقیق تر به کانسپت طراحی دانشگاه هنر هلسینکی

این ساختمان آموزشی را می توان به عنوان پاسخی مستقیم به نیازهای آینده نگرانه صنعت معماری و صد البته، هنر به شما معرفی کرد. اینجا یک فضای سازنده، معاصر، انعطاف پذیر و سخاوتمندانه است. به علاوه، به جدیدترین فناوری های مرتبط با هنر، ارائه ی هنر و آموزش های هنری هم مجهز شده است. بنابراین، می توان امیدوار بود که به کمک زبان معماری دانشگاه، حس ماجراجویی، کنجکاوی و تجربه فضای دانشجویان به خوبی تحریک گردد.

دانشگاه هنر هلسینکی
مقطع دانشگاه

 

دانشگاه دانشگاه هنر هلسینکیهنر هلسینکی
پلان دانشگاه
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
33

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
61

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
786

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1658

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2282

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2081

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1266