عضویت

خانه Chelmer River ؛ تجسم معمارانه ی یک افسانه

خانه Chelmer River
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1401تعداد بازدید : 359 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پروخانه Chelmer River حاصل بازسازی یکی از ساختمان های متروکه و بسیار قدیمیِ شهر چلمر، واقع در کشور استرالیا (Australia) می باشد. اینجا قرار است که به عنوان یک باغ بزرگ در اختیار شهروندان چلمری قرار بگیرد. آن ها می توانند از Chelmer River برای برگزاری برنامه های رسمی و دوستانه و حتی برای سپری کردن اوقات فراغت خود، استفاده کنند. ساختمان، چیزی در حدود 120 متر مربع مساحت دارد و توسط تیمی از معماران کمپانی معماری Furminger طراحی شده است. در ادامه ی این مطلب، شما را با جنبه های مختلفی از پروژه طراخی و اجرای خانه Chelmer River آشنا خواهیم کرد. پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

خانه Chelmer River

خانه Chelmer River
خانه Chelmer River

خانه Chelmer River

 

آشنایی با ساختار خانه Chelmer River

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، این خانه – باغ به عنوان یک فضای عمومی در اختیار همه ی شهروندان چلمر قرار می گیرد. در سایت این پروژه، باغ ها و حیاط های خصوصی و عمومی ای جانمایی شده است. از طرف دیگر، جالب است بدانید که ورودی های ساختمان، شهروندان را به سوی اتاق هایی جذاب هدایت می کنند. این اتاق ها، حد فاصل و مرز بین فضاهای شهری و فضای Chelmer River را مشخص می نمایند. اگر دقیق ترش را بخواهید، باید به شما بگوییم که این اتاق ها نقش مهمی را در پروسه درگیر شدن با اقلیم، چشم انداز و ساختار خانه ایفا می کنند.

خانه Chelmer River

خانه Chelmer River
نمای خانه Chelmer River

خانه Chelmer River

 

نگاهی از نزدیک به فضاهای مختلف خانه Chelmer River

به تصاویر منتشر شده از این پروژه، با دقت نگاه کنید. متوجه هستید که دیوارهای اصلی باغ توانسته اند اتاق های داخلی را به تمامی محاصره کنند؟ به این ترتیب، ساختاری بسته ایجاد شده است که شاید در نگاه اول، فاقد هر عملکردی به نظر برسد. این مهم ترین و شاید خلاقانه ترین ترفند به کار گرفته شده توسط تیم معماران Furminger بود. آن ها توانستند با در پیش گرفتن این مسیر، استعاره ی باززنده سازی یک ویرانه را به طرزی هنرمندانه به نمایش درآورند. یعنی، توده ی فیزیکی جامد و صلبی را خلق کردند که تجسم یک خرابه را به حضور پایدار یک بنای ماندگار تبدیل می کند.

در ساخت خانه Chelmer River، متریال مختلف و متنوعی به کار گرفته شدند. از میان آن ها می توان به پانل های بتنی شیب دار اشاره کرد. البته، آجر، چوب، سنگ و ماسه نیز در کنار متریال بتن، خوش درخشیدند.

خانه Chelmer River
نمای خانه

 

خانه Chelmer River
پلان خانه
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
33

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
61

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
786

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1658

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2282

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2081

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1266