پرش به محتوا
خانه باغ

خانه باغ ؛ ساختمانی برای سپری کردن همه ی روزهای زندگی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرواگر بخواهیم کلیت پروژه خانه باغ را برای شما خلاصه کنیم، باید بگوییم که اینجا دومین آشیانه ی یک خانواده ی قدیمی و پرجمعیت است. خانه ی قبلی خانواده، مساحت بسیار زیادی داشت و می توانست حریم خصوصی ساکنین را به بهترین شیوه، محافظت نماید. اما بنا به دلایلی، این خانواده تصمیم گرفتند که به حومه ی شهر مهاجرت کنند. یعنی به جایی خوش آب و هوا تر، ساکت تر و کم ترافیک تر. به همین دلیل، به تیمی از معماران Placement + Nest مراجعه کردند و از آن ها خواستند که مسئولیت آماده سازی یک خانه ی ویلایی حومه شهری را بر عهده بگیرند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین جنبه های این پروژه مسکونی جذاب و منحصر به فرد آشنا کنیم. پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

خانه باغ

خانه باغ
خانه باغ

خانه باغ

 

آشنایی با موقعیت و ساختار خانه باغ

این خانه در اینورلوچ، یکی از شهرهای کشور استرالیا (Australia) ساخته شده است. حدوداً 244 متر مربع مساحت دارد و تاریخ افتتاح آن نیز، در اواسط سال 2020 میلادی ثبت شده است. این پروژه را می توان با کمک گرفتن از یک جمله ی ساده و کوتاه توصیف کرد. خانه باغ جایی است برای سپری کردن تمامی روزهای عمر. در این ساختمان مسکونی می توان به دوستان و اعضای خانواده نزدیک تر شد و با آن ها روزگار خوشی را گذراند و خاطرات فراموش نشدنی ای را ساخت.

احتمالاً از خودتان می پرسید که یک خانه چطور می تواند واجد چنین مشخصاتی باشد؟ بگذارید به شما بگوییم که در این ساختمان اتاق خواب های متعددی طراحی شده اند. و جالب تر از همه اینکه، اکثر این اتاق خواب ها در بیشتر روزهای سال، خالی خواهند بود. می پرسید چرا؟ هر سخ فرزند این خانواده به تازگی ازدواج کرده اند. به همین دلیل والدین آنان فضا و فرصت را برای میزبانی از آن ها و فرزندان احتمالی شان فراهم آوردند.

خانه باغ

خانه باغ
نمای خانه باغ

خانه باغ

 

پالت های رنگ و متریال خانه باغ چطور تدوین شدند؟

در این ساختمان مسکونی، متریال و مصالح متنوعی به کار گرفته نشده است. آنچه که هست، شامل آجر های سفید و سبک، متریال بتن، چوب صمغ خالدار و رنگ های براق و پویاست. بر همین اساس، می توان ادعا کرد که ما با یک خانه ی پایدار مواجه هستیم.

خانه باغ
پلان خانه

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *